Dinamo na korak od titule

Datum objave: 25.04.2021   Broj čitanja: 481
Dinamo je, pobjedom (2-0) protiv Hajduka, napravio veliki korak prema osvajanju još jednog naslova prvaka.

Zagrepčani su u velikom derbiju odigrali pravu utakmicu, bili dominantni svih 90 minuta, tako na najbolji mogući način "iskoristili" remi Osijeka na Rujevici. I drugoplasiranoj momčadi lige pobjegli na (ne)dostožna četiri boda prednosti uz utakmicu (gostovanje na Poljudu) manje.

Damir Krznar ispunio je obećanje, napravio nekoliko promjena u standardnoj momčadi. Trener Dinama odlučio je odmarati neke prvotimce, pa su izvan sastava bili Ristovski, Theophile, Jakić i Oršić, a u kadru i dalje nema Moharramija i Gavranovića. No, ovoga puta su plavi dečki iz drugog plana bili dojmljiviji nego u ogledima protiv Lokomotive i Istre 1961, pokazali treneru da na njih može računati, pa i u ovakvim utakmicama.

Od prve minute na terenu su bili Stojanović, Perić, Franjić i Kastrati, sva četvorica odradili dobar posao. Da, dominirao je Bruno Petković koji je još jednom bio "noćna mora" za braniče Hajduka, ali navijače "modrih" veseli i povratak Lirima Kastratija. Kosovski napadač nije puno dao Dinamu kroz cijelu sezonu, ali se "pojavio" u derbiju i zabio Hajduku. Jedinom hrvatskom prvoligašu kojem je zabio ove sezone. I to dvaput.

Damir Krznar danas je odmorio svoje važne igrače, osvojio tri boda, ali sa svojom momčadi popravio dojam kakav su "plavi" ostavili iz utakmica protiv Lokomotive, Istre i Osijeka (drugo poluvrijeme), pišu 24 sata. Zagrepčani su pokazali snagu i kvalitetu, dokazali kako s pravom pretendiraju na još jednu titulu. I do kraja sezone, u borbi za naslov najviše će se njih pitati...

Dinamo se sada okreće samom finišu sezone, a "modre" prvo u srijedu očekuje polufinale Kupa. Poslije toga sezona se nastavlja ogledima kod Slaven Belupa, Hajduka i Rijeke, a baš ta tri prvenstvena gostovanja dat će konačnu ocjenu još jedne Dinamove sezone. Ova je nedjelja Zagrepčanima donijela mnogo razloga za zadovoljstvo, "plavi" sada samo moraju nastaviti u tom stilu. I dvostruka kruna im neće pobjeći...