Dinamo slavio, Osijek remizirao! Modri sve bliže novoj tituli

Datum objave: 11.04.2021   Broj čitanja: 539
Dinamo je u utakmici 28. kola HNL-a s 2:0 pobijedio Lokomotivu te tako iskoristio kiks Osijeka koji je ranije danas odigrao 2:2 kod Slaven Belupa u Koprivnici.

Momčad Damira Krznara pobijedila je golovima Joška Gvardiola i Iyayija Atiemwena i preuzela vrh ligaške tablice sa 64 boda i utakmicom manje od drugoplasiranog Osijeka, koji ima dva boda manje.

Nismo u Kranjčevićevoj gledali osobito atraktivan susret, vidjeli smo dva gola Dinama i samo jednu veliku priliku Lokomotive. To je bilo sve.

Nakon što se u prvih pola sata nije događalo baš ništa, Gvardiol je u 30. minuti došao do lopte na desetak metara od gola Lokomotive, skrenuo u centar kaznenog prostora i u padu pogodio za 1:0.

Bio je to jedini događaj vrijedan spomena iz prvog poluvremena, a drugi dio bolje je otvorila Lokomotiva koja je dominirala po povratku na teren.

Lokomotiva je u 50. minuti došla do prve i jedine velike prilike. Chajia je ušao u kazneni prostor s desne strane, izbacio igrača koji ga je čuvao i tukao u Livakovićev bliži kut. Vratar Dinama obranio je taj pokušaj.

Činilo se da Lokomotiva ima šansu možda doći i do boda u ovom susretu, a onda je u 69. minuti u igru ušao Atiemwen koji je minutu kasnije postavio konačni rezultat susreta.

Napadač Dinama zabio je nakon sjajne akcije Dinama. Jakić je krasnom loptom pronašao Oršića iza obrane Lokomotive, a on je glavom proslijedio do Atiemwena koji je loptu zakucao u mrežu. Do kraja susreta gledali smo Dinamo kako završava susret, bez velikih problema za ijednog golmana.