Datum objave: 04.04.2021   Broj čitanja: 746
Francuski prvoligaš Monaco nekoliko godina je glasio za klub koji je izgubio kompas i najveći uspjeh bio im je očuvanje prvoligaškog statusa.

Dolaskom Nike Kovača u Kneževinu, stvari su se počele vrlo brzo mijenjati, uzlazna putanja postala je strelovita.

Kriza u koju je zapao PSG, kojem zasad ni promjena trenera nije vratila nekadašnju dominantnost, išla je na ruku ostalim ekipama koje su imale ambiciju umiješati se u borbu za vrh, ali na Monaco u ovoj sezoni ipak nisu računali.

Kovač se, međutim, sa svojim timom odavno probio među prva četiri, a na otvaranju 31. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je u subotu pobijedio Metz sa 4:0 skočivši na treće mjesto Le Championnata.

Metz je uspio u prvom poluvremenu sačuvati mrežu nedirnutom, no u nastavku je primio četiri gola, a u samoj završnici i ostao s igračem manje.

Strijelci za momčad iz "Kneževine" bili su Cesc Fabregas (50-11m), Kevin Volland (52) i Wissam Ben Yedder (77, 89-11m). Metz je u 88. minuti ostao bez isključenog Johna Boyea (88).

Važnu pobjedu u subotu ubilježio je i Lille na gostovanju kod PSG-a (0:1), dok su Lens i Lyon odigrali neriješeno 1:1.