Kovačev Monaco razmontirao prvaka Francuske

Datum objave: 21.02.2021   Broj čitanja: 834
Monaco je pod vodstvom Nike Kovača svladao je PSG u gostima s 2:0 u 26. kolu francuskog prvenstva. Bila je to gotovo savršena utakmica momčadi iz Kneževine u kojoj PSG nije imao pravu šansu.

Momčad Nike Kovača povela je već u petoj minuti. Odigrali su sjajnu akciju u kojoj su raširili Parižane preko cijelog terena. Lopta je stigla do Vollanda koji je nabacio na drugu stativu. Tamo je bio Aguilar koji se umjesto udarca odlučio na dodavanje glavom, a loptu je iz blizine u gol smjestio Sofiane Diop.

PSG je preuzeo kontrolu nad posjedom nakon primljenog gola, ali do kraja poluvremena nisu uspjeli stvoriti pravu šansu. Monaco se branio u gustih i discipliniranih 5-4-1 i zatvorili su najopasnije suparničke igrače. Posebno se to odnosilo na Kyliana Mbappea, koji jedva da je dotaknuo loptu u prvom dijelu. Gosti su vrebali svoju šansu iz kontranapada, ali do kraja poluvremena nije bilo većih iznenađenja, piše Index.hr.

U drugom dijelu gledali smo sličan razvoj događaja. PSG je imao loptu, ali nije uspijevao stvoriti višak. Igrala se šesta minuta nastavka kada je Monaco izveo korner, Parižani nisu dobro očistili opasnost i lopta je došla do stopera Guillerma Maripana. On je sjajnim i odmjerenim udarcem svladao nemoćnog Navasa. Domaćin je nastavio napadati, ali najbolju šansu na ostatku utakmice imala je Kovačeva momčad. Volland je u 63. minuti dočekao centaršut na nekoliko metara, ali je promašio cijeli gol.

Hrvatski trener se vratio na pobjedničke staze nakon remija protiv Lorienta prošlo kolo. Prije toga je nanizao sedam pobjeda, a za poraz u ligi ne zna od sredine prosinca. I dalje čvrsto drži četvrto mjesto na tablici, ali samo dva boda iza PSG-a koji je treći. Vodeći Lille bježi mu šest bodova.

Parižanima je ovo bio šesti poraz u ligi ove sezone što je i najslabiji učinak u eri otkad su ih preuzeli arapski vlasnici.