Plemićima hercegovački derbi

Datum objave: 04.11.2020   Broj čitanja: 891
Nakon gradskog mostarski Zrinjski u svoju korist riješio je i hercegovački derbi, piše Bljesak.info

U zaostaloj utakmici osmog kola Premijer lige BiH Zrinjski je s 2:1 svladao Široki Brijeg i preskočio ga na premijerligaškoj ljestvici.

Bio je to vrlo važan derbi za obje ekipe, jer se obje momčadi bore za Europu, a Zrinjski je uspio sa šest vezanih bodova iz dva uzastopna derbija izbiti u gornji dio ljestvice.

Zrinjski je u dvije minute zabio dva gola, a oba nakon što je oteo loptu Širokom na njegovoj polovici.

U 24. minuti Nemanja Bilbija oteo je loptu kod korner zastavice, poslao je Damiru Zlomisliću koji je ubacio centaršut u sredinu šesnaesterca, a tamo ju je Josip Ćorluka proslijedio ispod vratara Martina Zlomislića.

Minutu kasnije Martin Zlomislić loše ispucava samo do Ćorluke, koji asistira Josipu Ivančiću za vodstvo 2:0.

Široki je u prvom dijelu imao veći posjed, ali stvorio je samo dvije prave prilike. U šestoj minuti šut Alena Jurilja s gol linije izbacio je Slobodan Jakovljević, a u zadnjoj minuti prvog dijela Ivan Brkić uz malo muke obranio je šut Dine Ćorića.

U drugom dijelu Zrinjski je rutinski čuvao prednost, dok gosti jedino što su uspjeli napraviti je počasni pogodak u samoj završnici kojeg je postigao domaći igrač Jakovljević, skrenuvši ubačaj Cipetića u svoju mrežu.