Hrvatska U-21 reprezentacija "razbila" Grčku

Datum objave: 03.09.2020   Broj čitanja: 806
Sve je bilo gotovo nakon 24 minute.
Hrvatska U-21 reprezentacija

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija ostala je u igri za plasman na Europsko prvenstvo 2021. nakon što je u Varaždinu "razbila" Grčku sa 5-0 nanijevši joj prvi poraz u skupini.

Golove za Hrvatsku zabili su Nikola Moro (1), Lovro Majer (5, 24) i Petar Musa (14, 52). Nakon što je u prva četiri kola upisala dva poraza, i to dva domaća poraza, hrvatska U-21 reprezentacija nije imala pravo na pogrešan korak protiv Grčke.

Mladi "Vatreni" započeli su kvalifikacijski ciklus za europsku smotru domaćim porazima od Škotske i Češke te gostujućim pobjedama protiv San Marina i Litve. Uslijedila je višemjesečna pauza zbog epidemije koronavirusa, a nastavak kvalifikacija donio je dvije možda i ključne utakmice. Prva protiv Grčke odrađena je za 'peticu', a za četiri dana Hrvatsku očekuje gostovanje kod vodeće Češke.

Nakon što je izbornik Igor Bišćan bio pozitivan na koronavirus pa je cijeli stručni stožer završio u samoizolaciji, momčad su vodili glavni instruktor Hrvatskog nogometnog saveza Petar Krpan i izbornik Hrvatske U-17 Tomislav Rukavina. Bišćan je sve zamislio, a Krpan i Rukavina posao obavili sjajno, piše Hina. Sve je bilo gotovo nakon 24 minute tijekom kojih su mladi hrvatski nogometaši zabili čak četiri gola. Hrvatska je povela već u 45. sekundi utakmice. Sosa je povukao po lijevoj strani i gurnuo u sredinu, lopta se odbila do ruba kaznenog prostora gdje Moro fantastično zabio za 1-0. Samo četiri minute kasnije bilo je 2-0. Sosa je lijepo proigrao Moru, a ovaj ubacio u kazneni prostor gdje je Majer glavom zabio za drugi gol. U 14. minuti se među strijelce upisao i Musa na asistenciju Špikića. Nevjerojatnih 25 minuta zaokružio je Majer svojim drugim golom na Sosinu asistenciju. U nastavku susreta, očekivano pao je ritam, a jedini pogodak pao je u 52. minuti. Erlić je idealno proigrao Musu koji je obišao vratara Antoniosa Stergiakisa i zabio u praznu mrežu. Hrvatska se ovom pobjedom probila na treće mjesto skupine s devet bodova iz pet susreta.

Grčka ima bod više, dok je u vodstvu Češka sa 14 bodova iz šest susreta. Direktan plasman na EURO izborit će pobjednici devet skupina, te pet najboljih drugoplasiranih ekipa.

RASPORED: 2. rujna: San Marino - Češka 0-6 (Drchal 20, 28, Krejčí 65, 77, Holik 78, Šulc 85) 3. rujna: HRVATSKA - Grčka 5-0 (Moro 1, Majer 5,24, Musa 14, 52) 7. rujna: San marino - Grčka Češka - HRVATSKA 8. rujna: Litva - Škotska LJESTVICA: 1. Češka 6 4 2 0 17-2 +15 14 2. Grčka 5 3 1 1 8-6 +2 10 3. HRVATSKA 5 3 0 2 17-5 +12 9 4. Škotska 5 2 2 1 4-2 +2 8 5. Litva 5 1 1 3 4-6 −2 4 6. San Marino 6 0 0 6 0-29 −29 0