Gruđanke uvjerljive u derbiju protiv Mire

Datum objave: 10.11.2019   Broj čitanja: 1379
Od samog početka utakmice Gruđanke su krenule sa vrlo pokretljivom obranom koja je na čelu sa vratarkom Darjanom Vukliš bila nerješiva zagonetka za gošće iz Prijedora.

Napad grudske ekipe je također funkcionirao dobro, pa je u 8.minuti već bilo 5:0. Prijedorčanke su svoj prvi gol dale u 9. minuti, a drugi u 15. U drugom dijelu prvog poluvremena ekipa Mire je ipak poboljšala efikasnost pa je do kraja poluvremena postigla još 7 golova, ali je zato primila još 10, pa je rezultat poluvremena bio 19:9.

Prva polovina drugog poluvremena je protekla u izjednačenom rezultatu pa je u 46. minuti on glasio 29:19. Tada Gruđanke furioznim tempom prave 8:1 u periodu od 46. do 53. minute. Do kraja utakmice prednost domaće ekipe je bila do +19 (43:24),a krajnji rezultat je bio 44:26.

Ukupno gledano grudska ekipa je danas odigrala 60 minuta u punom ritmu , kako u obrani tako i u napadu i niti jednog trenutka nije bio upitan konačni pobjednik. Sve cure su dale svoj maksimum što je dovelo do sigurne i uvjerljive pobjede.

HŽRK Grude-ŽRK Mira Prijedor 44:26 (19:9)
7. kolo Premijer lige BiH za rukometašice
Gradska sportska dvorana Grude
Gledatelja : 100
Suci: Nedim Lipa i Adnan Muhtarević
Nadzornik: Zdenko Alpeza (Mostar)

HŽRK Grude:
Darjana Vukliš, Medina Klepo, Nikolina Brnada, Amanda Marić 4, Josipa Zubac, Andrea Soldo, Ana Nikić, Nikolina Vukčević 9, Milica Globarević 6, Leontina Vujić, Lejla Kasumačić 10, Klara Mikulić 5, Karla Lovrić 1, Anđela Boras 1, Diana Pelivan 2, Nikolina Knežević 6

Trener: Zlata Zubac
Sedmerci: 4(4)
Isključenja: 16 min

ŽRK Mira
Bogdana Sekulić, Dragica Gligorević 1, Azra Bašanović 7, Šejla Ganić, Anja Suvajac, Duška Tintor 3, Jelena Miljuš, Nikolina Mutić, Milica Bilbija, Dragana Mutić 3, Anđela Stojanović 6, Jelena Mutić 6, Marija Gligorević.

Čestitke svim igračicama i trenerici Zlati Zubac na odličnoj utakmici i puno sreće idućeg vikenda na gostovanju kod Jedinstva u Brčkom.