Borussia kiksala! Niki sve otvoreno do naslova

Datum objave: 27.04.2019   Broj čitanja: 1071
Borussia je izgubila 4-2 od Schalkea na domaćem terenu u 31. kolu Bundeslige. Sve je krenulo dobro za domaćina koji se bori s Bayernom za titulu prvaka Njemačke.

Götze je u 14. minuti zabio gol za vodstvo 1-0 na asistenciju Jadona Sancha, a za vrijeme proslave navijači su s tribina pogodili Engleza upaljačem u glavu. Nakon toga, Sancho je bio tretiran pokraj terena, a za to vrijeme njegovi su suigrači skrivili penal koji je Caligiuri zabio za 1-1.

Od tada, sve je pošlo nizbrdo za Borussiju. Sane je zabio za 2-1 Schalkea u 28. minuti, a nakon predaha krenula je potpuna noćna mora.

Reus je u 60. minuti zaradio prvi crveni, dvije minute nakon Caligiri je povećao na 3-1, a onda za potpuni kolaps žutih isključen je Wolf, i to odmah u 65. minuti!

Usprkos tomu, uspjela je Borussia pokazati zube i zabila za 2-3 u 85. minuti. Strijelac je bio Witsel, no niti minutu nakon toga Embolo je zabio za konačnih 4-2 Schalkea.

Borussia je sad druga s bodom manje od Kovačevog Bayerna, no i utakmicom više. Nikini momci u nedjelju igraju u gostima kod Nürnberga.

Iako je bio puno puta otpisan ove sezone, Niko Kovač će u premijernoj sezoni zasigurno slaviti naslov prvaka, te je u finalu Kupa Njemačke pa je moguća i dvostruka kruna.

Rebićev Eintracht Frankfurt na domaćem je terenu remizirao s Herthom 0-0, a hrvatski je napadač igrao cijelu utakmicu.