Nogometni spektakl na Pecari ipak pripao škotskom Aberdeenu (0:2) FOTOGALERIJA

Datum objave: 21.07.2017   Broj čitanja: 757
Više od 6000 gledatelja na tribinama stadiona Pecara u Širokom Brijegu nagovijestile su još jedan pravi nogometni spektakl u Hercegovini.

Uzvratni dvoboj drugog pretkola Euro lige na Pecaru je doveo škotski Aberdeen. Iako su šanse za prolaz nakon prve utakmice u Škotskoj i rezultata 1:1 bile podjednake ali pobjeda je ipak pripala favoriziranim Škotima, prenosi ABCportal.info.

Sami početak utakmice donio je uzbuđenje već u četvrtoj minuti kad je Krstanović imao odličnu prigodu za prednost domaćih no lopta je prošla tik uz vratnicu. Škoti su imali nešto više od igra ali Široki je prijetio kontronapadima. Na poluvrijeme se otišlo bez postignutog gola.

Drugo poluvrijeme Aberdeen prijeti sa nekoliko pokušaja ali bez neke veće opasnosti po gol Bilobrka. Menalo s nekoliko prodora po desnoj strani pravi probleme gostima. U 60 minuti Aberdeen je imao dvije odlične prilike ali njihovi napadači nisu bili koncentrirani pa su mreže i dalje mirovale.

A onda u 68 minuti prava drama na Pecari, Barišić je presjekao jednu loptu gostiju i uposlio Menala koji se driblingom oslobodio svojeg čuvara i fino ubacio u kazneni prostor gdje se našao Ivan Krstanović koji je izvanrednim volejom uputio loptu orema škotskim vratima međutim golman Lewis je krajnjim naporom obranio snažni udarac napadača Širokog.

Odmah zatim Škoti su stigli do vodstva golom stewarta. U tom trenutku to je značio prolaz za Aberdeen. Nakon primljenog gola gosti prave još jednu odličnu akciju i pogađaju za 2:0. Taaj rezultat se nije mjenjao do kraja. Igraći Širokog ispraćeni su velikim pljeskom s tribina Pecare.