Nova utakmica i nova pobjeda košarkaša Gruda za nastavak trijumfalnog niza

Datum objave: 30.03.2017   Broj čitanja: 947
Teško gostovanje u Tomislavgradu, u zaostaloj utakmici odigranoj ove srijede, pripalo je košarkašima Gruda. Rezultat je bio 84:90.

Tako je i ponajveći konkurent za doigravanje ostao bez važnih bodova, a Grude su stigle pred vrata još jednog velikog uspjeha. Utakmica je počela dobro, već u prvoj četvrtini stvorena je velika prednost, a na odmor se otišlo s plus 13 za HKK Grude. Ipak, u nastavku utakmice Tomislav se budi. Već na kraju treće četvrtine rezultat je izjednačen. U posljednjoj četvrtini presudila je očigledna kvaliteta košarkaša Gruda. Četvrtina završava 22:28 i Grude pobjeđuju s 84:90.

Najbolji po poenima za Grude bili su Nikola Andrijanić 26, Zlatko Galić 25, Ivan Šušak 20, Goran Jelčić 8, Ante Smolić 7, Marko Andrijanić i David Mikulić po 2 poena. Ovom pobjedom KK Grude su došle na drugu poziciju s omjerom 13-3 te su praktički osigurali doigravanje pet kola prije kraja regularnog dijela natjecanja. Za vikend košarkaši Gruda su slobodni, a za 10 dana u Grude stiže prvoplasirana ekipa KK Student.