Dakle, "Badel" je zaključio dogovor s drniškom tvrtkom "Dalmacijavino Split", preuzeo je krovni brend privatiziranog dijela nekoć splitske kompanije, cjelokupni asortiman proizvodnja vina i kvasine, čime bi se moglo reći da je priča o preuzimanju "Dalmacijavina Split", poduzeća u vlasništvu obitelji Zadro, zaključena.
A priča je, možemo slobodno reći, počela još u siječnju 2020. godine. Tada je zagrebački proizvođač otkupio dio asortimana drniške tvrtke, te je pod svoju kapu stavio intelektualno vlasništvo nad brendovima jakih alkoholnih pića.
Pelinkovac, Travarica, Orahovac i ostala jaka imena, koja su se do tada punila u talijanskoj destileriji "Bonollo", u blizini Padove, počela su izlaziti s proizvodnih traka u šibenskoj "Vinoplod-Vinariji". S druge strane, to je tvrtka koju je "Badel" još 2019. godine, dakle godinu prije negoli je ušao u posao s "Dalmacijavinom Split", otkupio za 4,5 milijuna kuna i tako postao njezin 95-postotni vlasnik.
– Mislim da je s ovim poslovnim potezom zaokružena cijela priča. Prije dvije godine otkupili smo licenciju za proizvodnju jakih alkoholnih pića, prebacili smo punjenje u Šibenik, i mislim da je to bio jako važan korak – smatra Marija Filipi iz Odjela marketinga šibenske "Vinoplod-Vinarije", pritom ističući da se trenutno s Upravom pregovara oko vinskih sorti, pretežno iz velikog vinograda "Dalmacijavina Split" u Petrovu polju kod Drniša, koje će se proizvoditi u Krešimirovu gradu.
Debit, merlot, plavina, maraština, pošip, r‘kacateli… izbora je puno.
– Možda je i najpoznatija sorta, koja doduše nije autohtona, ali se izvrsno ponaša na drniškom području – merlot. Trenutno smo u razgovorima što će ići u proizvodnju.
Treba to dobro odvagati, s obzirom na činjenicu da i "Badel" i "Vinoplod-Vinarija" imaju širok asortiman vina koja plasiraju na tržište. Ne želimo se u ponudi prema kupcima poklapati s istim artiklima – naglašava Filipi.
Veći obujam posla, po logici stvari, trebao bi značiti i nova radna mjesta. Trenutno je u šibenskoj vinariji šezdesetak zaposlenih.
– Poslovni rezultati tvrtke u posljednjih desetak godina nisu nam dopuštali da otvaramo nova radna mjesta. Doduše, broj radnika nam se povećavao u proizvodnji i punionici.
U iduće vrijeme očekujemo porast prometa, tako da će to vjerojatno dovesti do povećanja potrebe za novim kadrovima – optimistično će naša sugovornica.
Vaše ime | |
Komentar | |