FOTO: Grude Centar se vratio na vrh, Tihaljina i Ružići opravdali udarni termin, Gorica slavila stotinku prije kraja

Datum objave: 30.07.2025   Broj čitanja: 1788
Duga, hladna noć je iza nas, a Liga mjesnih zajednica općine Grude uzavrela je jer se ovih dana lome koplja oko prolazaka u četvrtfinale najelitnijeg europskog, lokalnog natjecanja.
FOTO: Grude Centar se vratio na vrh, Tihaljina i Ružići opravdali udarni termin, Gorica slavila stotinku prije kraja


Prvo su juniori Pocrte Pešije odmjerili snage sa Sovićima. Iako su u prošloj utakmici pokazali znakove života, bez nekog iskusnijeg trenera, juniori Pocrte Pešije ne mogu držati ritam, dok se juniori Sovića sve više pretvaraju u jedne od favorita turnira, nakon što su pobijedili favorizirane Drinovce. U ovoj utakmici slavili su 3:1. Jakov Babić je rano načeo Pocrte Pešiju, vodstvo je povećao Ljubo Grizelj, a utakmica se donekle intenzivirala u nastavku, kad Viktor Marić smanjuje rezultat. Međutim, rupu u obrani Pocrte Pešije još je jednom pronašao Jakov Babić za konačnih 1:3. Idući dani pokazat će može li Pocrte Pešija pronaći put do polufinala, a Sovići sa 6 bodova mogu biti zadovoljni dosadašnjom igrom.

Zatim su na teren izišli seniori. Prvu utakmicu 3. kola skupine A igrali su Grude Centar i Borajna. Iako je Borajni poremećen koncept kakav su imali na početku natjecanja, složna momčad trudi se dati sve od sebe da ostavi dobar dojam. Protiv prvog favorita natjecanja počeli su dobro i preko Luke Šimića poveli u 8. minuti. Međutim, nakon tog gola na terenu je uglavnom Centar. Za 1:1 pogodio je Lovre Miloš. Za preokret je pogodio Goran Ćorluka, a u nastavku utakmice Ivan Mikulić zabija za 3:1. Za 4:1 gol je zabio Marko Marić, dok je pobjedu Centra potvrdio Goran Ćorluka svojim drugim golom. Centar se pobjedom od 5:1 vratio na vrh ljestvice u skupini A.

Nakon uvertire u večer, uslijedio je derbi između neporaženih ekipa, a tako je ostalo i nakon šeste noći Lige mjesnih zajednica općine Grude. Igrali su Tihaljina i Ružići. Čvrsta utakmica s atraktivnim potezima, ali i puno međusobnih provokacija, no manje nismo ni očekivali. Tihaljina je prva povela i to u 5. minuti kad je sjajni Ivan Perić pucao, Kondža obranio, no Marinko Primorac sve pratio i zabio za 1:0. Već u 7. minuti rezultat je poravnat. Marin Bilić daje odličnu povratnu za Ivu Bandića koji je neumoljiv za 1:1. Dobrih prilika je bilo, ali obrane su bile na visini. U drugom dijelu dogodila su se dva bljeska u minutu vremena. Ponovno Ivan Perić dokazuje klasu asistencijom za Marinka Primorca koji u 30. minuti dovodi do novog vodstva Tihaljine, a iduće minute već je 2:2. Stari asevi Marin Bilić i Ivan Logara također kombiniraju, a Cuki još jednom asistira dok Logi jako po zemlji šalje loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Posljednja utakmica večeri bila je izuzetno bitna za Grude Zapad i Goricu jer, ne želimo biti zloguki proroci, poraženi nije u najboljoj poziciji za nastavak natjecanja, da ne kažemo težu riječ. Međutim, Grude Zapad je došao sa 6 igrača, od kojih su 2 golmana, pa je Gabrijel Šimić obnašao ulogu igrača na utakmici, a Marko Misir branio. S druge pak strane u rosteru Gorice je čak 12 igrača, a iako je široka klupa prednost, u slučaju kad ekipa nema voditelja, to često zna biti kaos. No ovog puta, u Gorici nije bilo tako. Poveli su u 8. minuti preko sjajnog Hrvoja Jurića. Međutim, borbenost Zapada se isplatila kad je mladi Petar Kondža pogodio za 1:1. Minutu kasnije već je 1:2, a Hrvoje Jurić je ponovno strijelac. Nastavak utakmice je dinamičan. U 26. minuti pada autogol Goričana, te je rezultat opet izjednačen. Onda se događaju same drame. U 35. minuti kapetan Gorice Ante Paradžik iz okreta pogađa sami kut Misirova gola i donosi radost svojoj ekipi. No ima i Zapad svog kapetana. Ivan Iko Tolić uzima optu na faulu i premda su svi očekivali projektil lijevom, on je desnom doslovno plasira u Kapuralovu mrežu za jedan od ljepših pogodaka i 3:3. I onda se u zadnjoj minuti događaju drame. Zapad traži penal, ali teško će sudac odsvirati penal kad se utakmica lomi, u što su se i oni uvjerili u prošloj utakmici, a onda kad smo svi mislili da se priča ugasila na 3:3, događa se nešto neobično. Ante Boban, kapetan Gorice, uzima loptu i pušta da vrijeme teče. Otprilike je izgubio 15 sekundi i naživcirao i svoje suigrače, a i navijače. Međutim, šalje je u polovicu Zapada i Gorica ima korner. Ostalo je 2,7 sekundi do kraja. Domo Mitar uzima loptu i umjesto u šumu gdje su 3 igrača Gorice daje je izvan penal prostora za Hrvoju Juriću koji ljevicom od prečke pogađa mrežu Zapada, netom prije nego će semafor zasvirati i šokirati Grude Zapad i navijače omiljene momčadi. Završilo je 4:3 za Goricu.

Još je uzbuđenja pred nama u ovom toplo-hladnom ljetu, a ove srijede vidjet ćemo u kakvoj su formi nakon kratke pauze igrači u skupini B gdje svi imaju jednak broj bodova, a odigrat će se i jedna utakmica iz skupine A u kojoj igraju Borajna i Gorica.

Srijeda 30.07.
Juniori: Donji Mamići - Sovići 19:00
Drinovci 1 - Dragićina 19:45
Borajna - Gorica (A) 20:45
Drinovci 2 - Sovići Donji 21:45
Donji Mamići - Pocrte 22:45

Pogledajte još jednu sjajnu fotogaleriju koju je priredio naš Ante Šumelj, u noći u kojoj je isključivo nogomet podizao temperaturu.

Grude.com

FOTO: Grude Centar se vratio na vrh, Tihaljina i Ružići opravdali udarni termin, Gorica slavila stotinku prije kraja
Vaše ime
Komentar
 
Hvala na komentaru.
Vaš komentar će biti pregledan od strane administratora.
    Sva prava pridržana  ©  GRUDE.COM  2006-2025
    Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

    Dizajn i programiranje: AVE-STUDIO