Zbog korupcije uhićena tri policajca Granične policije BiH i tri službenika UNO-a

Datum objave: 16.12.2024   Broj čitanja: 3800
O njihovom daljem statusu odlučivati postupajući tužitelj Tužiteljstva Bosne i Hercegovine..
Zbog korupcije uhićena tri policajca Granične policije BiH i tri službenika UNO-a

Pripadnici Granične policije Bosne i Hercegovine zajedno sa pripadnicima Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA), na području Kaknja, Zenice, Teslića, Prijedora, Novog Grada, Gradiške, Srpca, Prnjavora, Kostajnice i Kozarske Dubice provode operativnu akciju kodnog naziva „Snimak“.

Pretresi stambenih, pomoćnih objekata i pokretnih stvari vrše se na više lokacija, zbog postojanja osnova sumnje da su počinjena kaznena djela Udruživanje radi činjenja kaznenih djela, Davanje dara i drugih oblika koristi i Primanje dara i drugih oblika koristi propisana Kaznenim zakonom Bosne i Hercegovine.

U sklopu ove operativne akcije policijski službenici Granične policije BiH su zbog primanja dara i drugih oblika koristi uhitili tri policijska službenika Granične policije BiH, kao i tri službenika Uprave za neizravno oporezivanje BiH, dok su policijski službenici SIPA-e, zbog davanja dara i drugih oblika koristi slobode lišili četiri osobe, državljane Bosne i Hercegovine.

Po okončanju aktivnosti na terenu, uhićene osobe će biti sprovedene u službene prostorije, radi kriminalističke obrade i ispitivanja u svojstvu osumnjičenih, te će o njihovom daljem statusu odlučivati postupajući tužitelj Tužiteljstva Bosne i Hercegovine.

Aktivnosti se provode po naredbama Suda Bosne i Hercegovine, pod nadzorom Tužiteljstva Bosne i Hercegovine, u suradnji sa Ministarstvima unutarnjih poslova Republike Srpske i Zeničko - dobojske županije kao i Obavještajno - sigurnosnom agencijom. Uzimajući u obzir da su aktivnosti u tijeku, o konačnom ishodu javnost će biti informirana naknadno.

Granična policija BiH je odlučna da se suprotstavi svim oblicima neprofesionalnog i nezakonitog postupanja policijskih službenika ove bh. policijske agencije i iste sankcionira u skladu sa zakonom te je opredijeljena za daljnju suradnju s partnerskom agencijom SIPA-om i drugim agencijama za provođenje zakona na suzbijanju svih oblika kriminaliteta.

Vaše ime
Komentar
 
Hvala na komentaru.
Vaš komentar će biti pregledan od strane administratora.
    Sva prava pridržana  ©  GRUDE.COM  2006-2025
    Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

    Dizajn i programiranje: AVE-STUDIO