Pomor ribe u Buškom jezeru!

Datum objave: 04.05.2021   Broj čitanja: 823
Inspektori će utvrditi činjenično stanje i poduzeti sve aktivnosti sukladno propisima..
Pomor ribe u Buškom jezeru!



U dijelu Buškog jezera, od Vrila do Prisoja, uočena je velika količina uginule ribe, a na terenu su djelatnici Uprave za inspekcijske poslove Hercegbosanske županije koji utvrđuju okolnosti pod kojima je došlo do pomora ribe, potvrdio je Feni ravnatelj te uprave Dubravko Kovačević.

 

Dojavu o pomoru ribe Upravi su uputili mještani tomislavgradskog naselja Prisoja koje se nalazi uz samo jezero.

 

Ribolovci koji su najčešće na tom dijelu jezera smatraju kako je do pomora došlo ili zbog nekontroliranog postavljanja mreža, odnosno eksploziva ili radi nedostatka kisika u vodi uzrokovanog pojačanim prisustvom štetnih organskih tvari s okolnih stočnih farmi.

 

Inspektori će utvrditi činjenično stanje i poduzeti sve aktivnosti sukladno propisima te, u slučaju potrebe, uzeti uzorak ribe radi analize – naglasio je Kovačević.

Vaše ime
Komentar
 
Hvala na komentaru.
Vaš komentar će biti pregledan od strane administratora.
    Sva prava pridržana  ©  GRUDE.COM  2006-2025
    Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

    Dizajn i programiranje: AVE-STUDIO