Kovačevi dečki 'petardom' ispratili Benficu! Mandžukić ovjerio prolazak Juventusa

Datum objave: 27.11.2018   Broj čitanja: 1035
Niko Kovač se spasio barem do sljedeće utakmice. U 5. kolu Lige prvaka njegov Bayern je 5:1 pobijedio Benficu. Bavarcima su uvjerljivo slavlje donijeli dvostruki strijelci Robben i Lewandowski te jednim golom Ribery, dok je Fernandes zabio za Benficu.

Bayern je tako potvrdio osminu finala, koju je ranije i iz skupine E pobjedom kod AEK osigurao i Ajax. Odluka o prvom mjestu past će u posljednjem kolu na Amsterdam Areni na koju Bavarci stižu s dva boda više (13-11).

Benfica je na četiri boda, AEK na nuli. Šahtar je protiv Hoffenheima nakon 15 minuta imao 2:0 golovima Ismailyja i Taisona. Povratak domaćina sjajnim lobom nagovijestio je Kramarić u 17. minuti, da bi im izjednačenje donio Zuber u 40. minuti. Domaćin je u 60. minuti ostao s igračem manje nakon drugog žutog Szalaija. S igračem više gosti su do tri boda stigli tek u 93. minuti kada je za konačnih 3:2 pogodio Taison.

U drugoj utakmici skupine F Lyon i Manchester City odigrali su 2:2. Lavovi su poveli preko Corneta u 55. minuti, da bi Laporte izjednačio u 63. Cornet je još jednom pogodio za domaćine u 81. minuti, no samo dvije minute kasnije za 2:2 pogađa Aguero. Građani su vodeći s 10 bodova, Lyon ima sedam, Šahtar pet, Hoffenheim tri.

Real je pobijedio u Rimu Romu 2:0 te tako potvrdio prvo mjesto u skupini G. Kraljevi su slavili golovima Balea u 47. i Lucasa u 59. minuti. Modrić je za kraljeve igrao do 81. minute, dok je Ćorić za vučicu priliku dobio od 64. minute. Iako je izgubila, Roma je zahvaljujući pobjedi Viktorije u Moskvi također osigurala osminu finala.

Mario Mandžukić golom u 59. minuti nakon asistencije Cristiana Ronalda donio je Juventusu minimalnu 1:0 pobjedu protiv Valencije te plasman u osminu finala. Manchester United kod kuće je tek golom Fellainija u 91. minuti srušio Young Boyse te također osigurao osminu finala. Juve je vodeći u skupini s 12 bodova, crveni vragovi imaju deset, šišmiši pet, a Young Boysi jedan.

Osminu finala danas su osigurali Bayern, Ajax, Manchester City, Real Madrid, Roma, Juventus i Manchester United.