Opet zasjenio Ronalda! Mandžukić zabio i asistirao petom za novu pobjedu Juventusa

Datum objave: 01.09.2018   Broj čitanja: 1253
Mario Mandžukić i pored Cristiana Ronalda nastavlja briljirati u Juventusu. Hrvatski napadač je u prošlom kolu zabio Laziju, a sada je Mandžo razbio i Parmu u trećem kolu Serie A u pobjedi Juvea 2:0.

Talijanski prvak poveo je već u drugoj minuti dvoboja. Juan Cuadrado je odlično centrirao s desne strane, točno pred gol vratara Luigija Sepea, a Mandžukić skočio s braničem Simoneom Iacoponijem za loptu, nakon čega se ona pomalo sretno vratila do hrvatskog napadača koji nije propustio poklon te je zabio za veliko vodstvo Stare dame na legendarnom Ennio Tardiniju.

To je njegov 36. gol za Juventus u 132. utakmice, a upisao je i 19 asistencija.

Parma je u 33. minuti izjednačila preko Gervinha, pa su ekipe s neodlučenih 1:1 otišle na odmor.

A 19. asistenciju u dresu Juventusa čudesni Mandžukić ostvario je u 58. minuti, kada je majstorski petom s lijeve strane asistirao za Matuidija, koji je projektilom poslao loptu pod prečku i donio Juveu novu važnu pobjedu, piše Index.

Nakon dvije asistencije Josipa Brekala za Wolfsburg, te golova Andreja Kramarića (Hoffenheim) i Ivana Perišića (gol i asistencija za Inter), sada je i Mandžo dokazao da su hrvatski nogometaši u velikoj formi.