FOTOGALERIJA S ELIĆ LUKE: Kadeti i juniori Gruda slavili protiv Rame

Datum objave: 18.03.2018   Broj čitanja: 6217
Nedjeljno prijepodne označilo je početak nogometnog dana u Grudama. Premda danas nisu igrali seniori, na terene su izišli kadeti, zatim i juniori, koji su prezentirali jako dobru igru, te su potvrdili kvalitetu omladinskog pogona kluba s Elić Luke.

U goste Gruđanima danas je došla Rama.

U prvoj utakmici s početkom u 11.00 sati na teren su izišli kadeti, koje vodi trener Miro Primorac. Na golu je bio Josip Marić, a nastupili su još Luka Tomas, Gabrijel Čuljak, Marko Boban, Marko Šimić, Vinko Tomić, Goran Ćorluka, Mate Zorić, Grgo Alpeza, Luka Kulier i Josip Tolić.

I već u 8. minuti probijen je obrambeni zid Rame. Pogodak za 1:0 zabio je Gabrijel Čuljak. Do kraja poluvremena Gruđani su kontrolirali utakmicu, a pokušaje Ramljaka uz sjajnu obranu zaustavljao je i golman Marić. U nastavku, s klupe ulazi joker Ivan Galić. Napadi su postajali konkretniji, a u 64. minuti nakon prodora s lijeve strane i ubacivanja u sredinu Galić prima jednu loptu i prizemnim udarcem matira golmana Mateja Malekina. Do kraja susreta, Rama je postigla počasni gol preko Antona Petrovića. Završilo je 2:1.

U drugoj utakmici na teren su izišli juniori, a Grude koje vodi Vedran Vlašić odmah su krenule u preuzimanje terenske inicijative. Premda na izuzetno lošem terenu pokušaji inicijative baš i nisu bili odveć uspješni pa su jako dobri tehničari morali ići na preskakanje igre kako im lopta ne bi bježala na previše mokrom, a u šesnaestercu i potpuno uništenom travnjaku. Ipak, i u takvim uvjetima domaćini su se bolje snašli. Krasan šut Ivana Tolića golman Rame nije mogao obraniti, tako da su već u prvom poluvremenu Gruđani vodili s 1:0. U nastavku, bilo je dobrih pokušaja s obje strane, a najbolju priliku kada je igraču Rame došla visoka lopta u situaciji jedan na jedan zaustavio je sjajnom paradom vratar Joško Tomas.

Do kraja, Gruđani su rutinski završili meč i na kraju upisali zaslužena tri boda.

Unatoč zadovoljstvu zbog bodova, činjenica je da HNK Grude trenutno funkcioniraju bez vodstva, a da je nogometni teren u izrazito lošem stanju.

Osim rješavanja klupskog rukovodstva, nogometni entuzijasti u Grudama očekuju i skori rad na pomoćnom terenu koji je najavljen prije nekoliko godina. Upravo bi taj teren omladinski pogon koji broji 180 djece pod podigao na još višu razinu. S obzirom da je dio sredstava za teren već prikupljen kroz posljednjih nekoliko godina i novci i dalje leže na računu, želja je da ove godine barem otpočnu radovi.