Borussia na BOSANSKOHERCEGOVAČKI pogon juri prema naslovu prvaka!

Datum objave: 21.05.2023   Broj čitanja: 2981
Borussia Dortmund je došla nadomak naslova prvaka Njemačke i prekida Bayernove 11-godišnje dominacije.

Pobjedom 3:0 kod Augsburga u 33. kolu Bundeslige momčad Edina Terzića iskoristila je jučerašnji Bayernov poraz i tako ga preskočila na prvom mjestu. Za potvrdu titule Borussia će morati pobijediti Mainz u domaćoj utakmici sljedeće subote.

Borussia je dominirala cijelim susretom, a uvelike joj je pomoglo isključenje domaćeg stopera Felixa Uduokhaija. Augsburgov tragičar isključen je u 38. minuti kao posljednji čovjek obrane, a Borussia je nastavila nizati i nervozno promašivati prigode.

Nervozu je ugasio Sebastian Haller u 59. minuti, kada je iskoristio lošu reakciju Augsburgovog defenzivca Maximiliena Beiera. Nizozemac se majstorski snašao na malom prostoru i poentirao prizemnim udarcem u desni kut domaćeg vratara Tomasa Koubeka za veliko slavlje brojnih navijača Borussije na ovom gostovanju.

Haller je zabio i drugi gol, u 84. minuti za potvrdu važne pobjede. Koubek je obranio Reusov udarac iz blizine, a neumoljivi Haller je natrčao na odbijenu loptu i lako poentirao za dva pogotka prednosti. Treći gol za uvjerljivo slavlje gostiju postigao je Julian Brandt u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Borussijin ofenzivac rutinski je matirao Koubeka nakon brze akcije gostiju.

Bayern u posljednjem kolu gostuje kod desetoplasiranog Kölna. Borussia će, kao što smo spomenuli u uvodu, dočekati devetoplasirani Mainz. Pobjedom će, neovisno o rezultatu iz Kölna, osigurati deveti naslov prvaka Njemačke, prvi nakon 2012. godine.

U slučaju istog broja bodova prvak će biti Bayern zbog puno bolje gol-razlike. Dion Drena Beljo igrao je do 61. minute, a David Čolina odigrao je cijelo drugo poluvrijeme za domaćina.

Trener Borussije je Edin Terzić, rođen u Mendenu u Njemačkoj, otac mu je iz Donjeg Vakufa (BiH), a majka iz Osijeka.