Datum objave: 04.02.2023   Broj čitanja: 3827
Kada smo na poluvremenu rukometne utakmice u četvrtfinalu Kupa BiH ušli u dvoranu Bili Brig, mislili smo da je semafor zakazao.

Pisalo je 23:6 za Grude protiv ekipe Knežopoljka Dubica. Međutim, onda nam je legendarni grudski reporter Marin Zorić Bosna objasnio da je sve u redu, da semafor radi, a Gruđanke igraju odlično.

I uistinu, iako su u nastavku utakmice malo smanjile brzinu, grudska igra djelovala je sinkronizirano i ozbiljno u svakom trenutku. Obranu su igrale čvrsto, kretale se kao po špagi da protivnice ne bi stvarale lake prilike, a u napadu, igračicama Knežopoljke ostalo je samo raditi teške faule da bi zaustavile kćeri bure.

Iako su višestruke prvakinje, braniteljice naslova u prvenstvu i kupu, bile favoritkinje, ono što se vidjelo na terenu je da stanka nije oduzela moć Gruđankama, te i one i dalje igraju dobro i šampionski, a pravi ispiti tek slijede. Konačni rezultat glasio je 42:16.

Kod domaćih cura nastupile su: Martina Šumelj, Matea Šumelj 7 golova, Paula Miloš, Ivana Alpeza, Anja Boban 2 gola, Teodora Petković 4 gola, Mia Lugonjić 5 golova, Lea Bošnjak 4 gola, Ina Džidić , Milena Vujisić, Karla Lovrić 7 golova.

Uz današnju utakmicu Kupa BiH kojom su zakoračile u završnicu, Gruđanke ove nedjelje očekuje turnir u čast Željka Mikulića i Zorana Tice. Mikulić je bio jedan od utemeljitelja kluba, uvijek na raspolaganju najuspješnijem sportskom kolektivu, a Tica je čitav život posvećen sportu, te je godinama bio angažiran u klubu. Iako su nas prerano napustili, HRK Grude nije ih zaboravio. Turnir počinje u 11.30, u 12.30 je svečano otvaranje, a završit će oko 16.30 sati.