Sandra Perković i Luka Modrić najbolji su sportaši Hrvatske

Datum objave: 15.01.2023   Broj čitanja: 3039
Hrvatska rekorderka u bacanju diska Sandra Perković je rekordni deveti put u karijeri proglašena najboljom hrvatskom sportašicom.

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković i kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić proglašeni su najboljim sportašima Hrvatske u tradicionalnom 71. izboru Sportskih novosti. Hrvatska nogometna reprezentacija je slavila u momčadskoj konkurenciji, dok je u ekipnoj konkurenciji najboljim proglašen Kuglački klub Mlaka iz Rijeke, pišu Sportske novosti. Deveti put U ovogodišnjoj anketi, 71. po redu, sudjelovala su 264 novinara iz 55 redakcija, a svečanost dodjele nagrada održana je u nedjelju u studiju HRT-a Anton Marti u Zagrebu, u nazočnosti brojnih sportskih djelatnika i uzvanika.

Hrvatska rekorderka u bacanju diska Sandra Perković je rekordni deveti put u karijeri proglašena najboljom hrvatskom sportašicom. Perković, koja je prošle godine osvojila europsko zlato i svjetsko srebro, pobijedila je sa 87 bodova. Druga je bila tekvondašica Lena Stojković, zlata na SP-a u Guadalajari, sa 73 boda, dok je treće mjesto sa 53 boda osvojila svjetska džudo prvakinja u kategoriji do 70 kg Barbara Matić.

Uvjerljivo  U muškoj konkurenciji uvjerljivo je slavio kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić sa 208 glasova. Veznjaku Real Madrida to je druga nagrada SN-a. Drugi je bio osvajač europskog zlata u bacanju kugle Filip Mihaljević sa 37 glasova, dok je europski prvak u kategoriji +84 u karateu, te zlatni s Mediteranskih igara Anđelo Kvesić treći sa 12 glasova.

Jednako uvjerljivo u momčadskoj konkurenciji slavila je hrvatska nogometna reprezentacija koja je na SP-u u Katru osvojila broncu, a tijekom 2022. je izborila i Final Four Lige nacija.

"Vatreni" su slavili sa 235 bodova ispred europskih prvaka hrvatske vaterpolske reprezentacije sa 19 bodova. Treće mjesto s devet glasova osvojili su veslači Martin i Valent Sinković. Priznanje izbornicima  Nagradu za najbolju ekipu dobile su kuglačice Kuglačkoga kluba Mlaka. Riječanke su osvojile Ligu prvaka te su hrvatske prvakinje i pobjednice Svjetskog kupa, a slavile su sa 106 glasova ispred karate (75) i odbojkaške reprezentacije (70). Posebno priznanje dobili su izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić i izbornik vaterpolske reprezentacije Ivica Tucak.