Sigurna pobjeda protiv novog premijerligaša

Datum objave: 26.09.2022   Broj čitanja: 1818
Svoje prvo gostovanje u novoj sezoni, rukometašice HRK Grude su završile pobjedom protiv novog premijerligaša, ekipe ŽRK Sloga 2013 iz Uskoplja.

Svoje prvo gostovanje u novoj sezoni , rukometašice HRK Grude su završile pobjedom protiv novog premijerligaša, ekipe ŽRK Sloga 2013 iz Uskoplja/Gornjeg Vakufa. Bila je ovo prva utakmica domaće ekipe na svom parketu u elitnom natjecanju što je u dvoranu privuklo dosta navijača koji su gromoglasno podržavali svoje cure svih 60 minuta.

Prvih 10-ak minuta je proteklo u ispitivanju snaga, izjednačenoj igri i rezultatu. Bilo je dosta nervoze i grešaka. Nakon zadnjeg izjednačenja na utakmici u 12.minuti (rezultat 8:8) , prvakinje BiH su malo pojačale tempo , zaigrale bolje u obrani i napravile mini seriju od 3:0 čime su se rezultatski malo odvojili. Do kraja poluvremena su Gruđanke još malo povećale prednost i na odmor otišle sa 4 gola prednosti 19:15.

Nakon početnih 2:1 za domaće u samom početku drugog poluvremena grudske rukometašice prave 4:0 i dolaze do razlike koja je je dovoljna za mirno odigravanje ostatka utakmice. Igrale su Gruđanke do kraja taman onoliko koliko je bilo potrebno za sigurnu pobjedu.

Čestitke kćerima bure na pobjedi i novim bodovima kojima su zadržale vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Idući vikend je slobodan za sve ekipe, a nakon toga , 08.10. u Grudama gostuje ekipa ŽRK Knežopoljka iz Dubice.

ŽRK Sloga 2013 Uskoplje/gornji Vakuf – HRK Grude  26:34(15:19)