Ćorić treći put u karijeri pobijedio Rafaela Nadala

Datum objave: 18.08.2022   Broj čitanja: 2080
Borna Ćorić se vratio na veliku pozornicu na ATP Masters 1000 turniru u Cincinnatiju, gdje je u noći sa srijede na četvrtak u drugom kolu svladao trećeg tenisača svijeta Rafaela Nadala sa 7-6 (9), 4-6, 6-3 nakon dva sata i 51 minute visokokvalitetnog meča.

Bio je to peti dvoboj Ćorića i Nadala u kojem je hrvatski tenisač ostvario treću pobjedu i drugu u Cincinnatiju, gdje je od Španjolca bio bolji i 2016.

Ćorić (ATP - 152.) je prvi set osvojio u dramatičnom 'tie-breaku' nakon što je zbog kiše, pri vodstvu Nadala 5-4, dvoboj prekinut na sat vremena. U odlučujućem gemu je Ćorić poveo sa 4-2, potom je Nadal nanizao četiri poena i došao do prve od dvije set-lopte, na koju je promašio 'drive-volej'. Imao je i Ćorić dvije set-lopte i propuštenu prilku kod 9-8, kad je loše odigrao skraćenu loptu. No, Nadal mu je pomogao da dođe do početne prednosti kad je kod 10-9 za hrvatskog tenisača napravio dvostruku pogrešku, prenosi HRT.

Španjolac je prvi došao do 'breaka' i poveo 4-3 u drugom setu, a prednost je obranio i odveo meč u treći set. Ćorić je u njemu agresivnom igrom došao do 'breaka' u šestom gemu, a istim je pristupom ostavio Nadala bez prilike za povratak, izgubivši samo jedan poen u sljedeća dva gema, kad je bio na početnom udarcu. Na prvu meč-loptu Ćorić je izbacio Španjolca iz terena i završio poen neobranjivom forhend dijagonalom.

Ćorića u trećem kolu čeka još jedan španjolski suparnik, Roberto Bautista Agut (ATP - 19.), koji u međusobnim dvobojima vodi sa 4-3, ali je u mečevima na tvrdoj podlozi 2-1 za hrvatskog tenisača.