Dupla kruna za HRK Grude

Datum objave: 29.05.2022   Broj čitanja: 2500
Finalnu utakmicu KUP-a BiH za rukometašice bolje je otvorila ekipa Krivaje koja je povela 2:0 pa 3:1.

U 10.miuzti je rezultat bio 4:4 i to je bilo zadnje izjednačenje u današnjoj utakmici. Naime Gruđanke u periodu od 11. do 16.minute prave seriju od 5:0 i ostvaruju značajnu prednost.U 27.minuti je bioo i +7 ,ali kao i jučer u polufinalnoj utakmici protiv Hadžića , grudske rukometašice su jako loše završile prvo poluvrijeme, tako da su cure iz Zavidovića serijom 3:0 došle do „samo“ 4 gola zaostatka.

Početak drugog poluvremena također pripada gošćama ,koje u 38 minuti dolaze na samo -2 (17:19). Tada Gruđanke pojačavaju tempo i malo pomalo ostavljaju svoje protivnice daleko iza sebe. Tako u zadnjih 20 minuta utakmice , gošće iz Zavidovića postižu samo 5 golova ,a primaju 12 što je na kraju dovelo do konačnog rezultata od 34:23.

Ovom pobjedom HRK Grude je osvojio naslov pobjednika KUP-a BiH i time postao osvajač duple krune za sezonu 2021/2022.

Ovo je inače četvrti osvojeni naslov pobjednika KUP-a BiH.

HRK Grude – ŽRK Krivaja Zavidovići  34:23(17:13)