Kćeri bure pobjedom u Banja Luci korak bliže 7. naslovu prvakinja BiH

Datum objave: 18.04.2022   Broj čitanja: 2081
Derbi utakmica između aktualnih prvakinja BiH i trenutno vodeće ekipe Premijer lige BiH ,je Gruđankama donijela pobjedu i dovela ih na korak od sedmog naslova prvakinja BiH.

Početak utakmice je prošao u nervoznoj igri grudskih rukometašica i velikom broju tehničkih pogrešaka što je rezultiralo stalnim vodstvom domaće ekipe od 1 do 2 gola prednosti. U 15.minuti su Gruđanke izjednačile pa se do 25.minute igralo gol za gol. U samoj završnici prvog poluvremena je uslijedila mini serija od 3:0 za Grude ,čime su gošće na odmor otišle sa dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu gošće iz Gruda nisu dozvolile da njihova prednost padne ispod tih dva gola sa poluvremena , nego su utakmicu držale pod kontrolom i reklo bi se igrale onoliko koliko je trebalo. Nisu uspjele prelomiti utakmicu iako su u 49.minuti imale +6, ali nisu ni dozvolile da pobjeda dođe u pitanje. Važnost utakmice je svakako utjecala na to da je igra Gruđanki bila sa dosta grča i nije to bilo ni izbliza pravo izdanje naših cura ,ali je to u neku ruku i razumljivo jer se igralo u gostima kod aktualnih prvakinja. Ono što je najvažnije ekipa je pokazala karakter, jer je uspjela preokrenuti stalni rezultatski zaostatak u većem dijelu prvog poluvremena i utakmicu sigurno privesti kraju.

Igra naših djevojaka u ovoj utakmici se neće pamtiti , ali rezultat i zaslužna pobjeda hoće, jer se ovom pobjedom HRK Grude značajno približio povratku naslova prvakinja BiH u Grude.

Ovo je i najljepša Uskrsna čestitka grudskih rukometnih kraljica, popularnih „kćeri bure“ svim navijačima i prijateljima HRK Grude.

I ovim putem HRK Grude zahvaljuje na iznimnom gostoprimstvu g. Marinku Umičeviću, predsjedniku Rukometnog saveza Republike Srpske , koji je ugostio našu ekipu tijekom dvodnevnog boravka u Banja Luci.

Čestitke našim curama na ovoj važnoj pobjedi, a ekipi Borca na fer i sportskoj igri.

HRK Grude ,sljedeću utakmicu igra 30.04.2022.godine u Grudama protiv ekipe ŽRK Knežopoljka iz Dubice.

ŽRK Borac Banja Luka -HRK Grude  23:26 (12:14)