(VIDEO) Modrićeva asistencija najbolja ikad, proglašen je igračem utakmice

Datum objave: 13.04.2022   Broj čitanja: 3122
Luka Modrić ponovno je bio jedan od glavnih režisera čudesnog povratka Real Madrida u Ligi prvaka.

Ancelottijeva momčad bila je na konopcima desetak minuta prije kraja, Chelsea je na Santiago Bernabeuu vodio 0:3, što je poništavalo pobjedu Madriđana u Londonu.

Tada je na scenu stupio Modrić koji je fantastičnom asistencijom vanjskim dijelom kopačke pronašao Brazilca Rodryga i tako odveo Real u produžetke. Karim Benzema je u 96. minuti postigao gol za 2:3, a minimalan poraz je s obzirom na pobjedu od 3:1 u prvoj utakmici Realu bio dovoljan.

Već i prije nego što je Szymon Marciniak označio kraj utakmice, svjetski mediji počeli su se natjecati u hvalospjevima našem nogometašu. Talijanski novinar Fabrizio Romano nazvao ga je umjetnikom čiji potezi trebaju biti u muzeju, britanski BBC napisao je kako se Modrić "pojavio kada je Real bio na koljenima i kada ga je najviše trebao, a madridski Marca da mu se treba podići spomenik.

Bleacher Report Football nazvao ga je "nestvarnim", a SPORTbible jednim od najvećih svih vremena.

Portal Goal ustanovio je da stari kao dobro vino, a svoje divljenje nije mogao sakriti ni Jamie Carragher, igračka legenda Liverpoola koji radi kao komentator Sky Sportsa.

Čuveni 433 jednostavno je napisao: "Luka Modrić. To je to. To je tweet.

Modrić je na kraju proglašen za igrača utakmice, a nakon meča je rekao da je ovo bila nevjerojatna noć za njega i njegove suigrače i da je ovo poraz koji ima "sladak okus".