Datum objave: 24.03.2022   Broj čitanja: 1833
Najveće iznenađenje napravili su Makedonci koji su golom u sudačkoj nadoknadi s 1:0 pobijedili Italiju, europske prvake. Makedonci će za plasman na Svjetsko prvenstvo igrati protiv Portugala.

Italija, četverostruki svjetski prvak, imala je 32 udarca prema gostujućem golu. Makedonci su u Palermu samo četiri puta opucali prema suparničkom golu, a jedna od tih lopti završila je u mreži Gianluigija Donnarumme.

Portugal je s 3:1 pobijedio Tursku koja je u završnici utakmice kod 2:1 promašila jedanaesterac, a Wales je s 2:1 golčinama Garetha Balea izbacio Austriju.

Fantastično je u 25. minuti Bale izveo slobodan udarac, s 20-ak metara malo iskosa te je pogodio same rašlje suparničkih vrata. Bale je bio najveća opasnost po Austrijance, a gosti ga nisu uspjeli zaustaviti ni u 51. minuti kada je zabio za povećanje na 2:0. Nastavio je Bale u istom ritmu te je odličnu šansu imao u 63. minuti. Tom prilikom mu je lopta ipak prešla preko kopačke, a u idućem napadu je Austrija smanjila na 1:2. Sabitzer je pucao, a lopta je na putu prema domaćim vratima dodirnula Daviesa, prevarila velškog vratara i odsjela u domaćoj mreži.

Do kraja utakmice austrijski nogometaši su pritisnuli Wales. Arnautović je imao dvije šanse, jednom je zaprijetio i Kalajdzic. Pokušavali su Austrijanci doći do izjednačenja i produžetaka, no Wales je zadržao vodstvo i time se za jedan korak približio Svjetskom prvenstvu krajem godine.

Kako je Rusija automatski izbačena, Poljska se bez borbe plasirala u posljednji krug, u kojem će za plasman na Mundijal igrati protiv boljeg iz dvoboja Češke i Švedske. Također, zbog agresije na Ukrajinu, susret između Škotske i Ukrajine premješten je za lipanj. Bolji iz tog dvoboja ide na Wales.