Navijači Hajduka ogorčeni nakon remija: Vuković, Katić, Mikanović... su totalni promašaji

Datum objave: 06.03.2022   Broj čitanja: 1811
Hajduk je na stadionu Aldo Drosina u utakmici 26. kola HNL-a remizirao s Istrom 1:1. Gol za Hajduk zabio je Nikola Kalinić u 30. minuti, a nakon velike pogreške Katića u 54. je izjednačio Beljo.

Nakon što je pobijedio Goricu u srijedu i plasirao se u finale Kupa, Hajduk u Puli nije smio kiksati. Nakon domaćeg poraza od Rijeke prošlog vikenda Splićani si nisu smjeli dopustiti još jedan loš rezultat jer bi ih to sigurno izbacilo iz utrke za naslovom prvaka, a titula je ambicija kluba s Poljuda. Međutim, nakon ovog remija sve je izglednije da će se Hajduk okrenuti Kupu kao posljednjoj šansi za osvajanjem jednog trofeja ove sezone.

Istra se nije prepala Hajduka, domaćin je hrabro i pametno odigrao ovaj susret i zasluženo je uzeo bod. Puljani su posebno opasni bili u kontri i polukontri preko Miškovića i Bandea.

Bio je ovo treći međusobni ogled ova dva kluba. U prvom, igranom 12. rujna prošle godine, Hajduk je na Aldu Drosini slavio 3:1. Hat-trick je tada zabio Marko Livaja. Krajem studenog, u 17. kolu na Poljudu je bilo 4:0, a golove su zabili Ljubičić, Fossati, Krovinović i Livaja.

Hajduk je iskoristio pomoć vjetra u prvom poluvremenu, imao inicijativu te stigao i do prednosti u 30. minuti. Ferro je poslao dugu loptu na polovicu Istre, a ondje je Kalinić bio spretniji od Galilee, izborio se za poziciju za udarac te rutinirano svladao Lučića.

Do poravnanja je Istra stigla nakon katastrofalne pogreške stopera Hajduka Katića. On se okretao s loptom u vlastitom kaznenom prostoru pa ga je napao daleko bolji tehničar od njega Mišković, oteo mu loptu te ju je proslijedio do nečuvanog Belje, kojemu nije bilo teško s pet metara pogoditi vrata.

Nepune dvije minute potom dogodila se kontroverzna situacija koja će zasigurno ostaviti repove s ove utakmice. Naime, Mikanović je proigrao Kalinića koji se ubacio u kazneni prostor domaćih, njegov čuvar Perković uhvatio se za lice i bacio na travu, no kako sudac nije prekinuo igru, odmah se i pridigao, a u međuvremenu je Kalinićev udarac blokiran, a lopta se odbila na nogu Biuka koji je zatresao mrežu za, činilo se, vodstvo Splićana.

Uslijedili su prosvjedi Puljana pa je duel Kalinića i Perkovića provjeravan putem VAR-a. Iako se na snimci ne vidi kontakt Kalinićeve ruke i Perkovićevog lica, nakon više od pet minuta seciranja te situacije VAR-sudac Dario Bel pozvao je glavnog suca Tihomira Pejina da sam pogleda situaciju, a ovaj je zatim poništio gol Hajduka i dodijelio žuti karton Kaliniću.

Još jedna kontroverzna situacija dogodila se u 83. minuti kada je nakon udarca iz kuta Hajduka Perković rukom odbio loptu u svom kaznenom prostoru, a tada je Bel nakon manje od 10 sekundi provjere procijenio kako nema potrebe zvati Pejina na pregled situacije i mogući kazneni udarac za Hajduk te je utakmica nastavljena.

Nakon ovog remija četvrti Hajduk je na 48 bodova, s pet manje od vodećeg Dinama i drugog Osijeka te četiri manje od treće Rijeke, dok je Istra 1961 deveta s 23 boda, 13 više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.

Navijači su na službenim Facebook stranicama Hajduka bili bijesni, a izdvojili smo neke od komentara.

''Vratiti se na igru bez Kalinića, s Livajom jednim napadačem, jer u ovoj fazi prvenstva uigravati se s Kalinićem nema smisla. Katić je svoje odigrao ja mislim za ovu sezonu, jer nije Dambrauskas budala. I pobogu što je s Krovinovićem jer bez njega u vezi nema protoka, nema ideje u igri. Valdase, bez kemijanja do kraja prvenstva jer ovo više nije zafrkancija.''

''Istra se ne može pobijediti i vi bi naslov. Ako budete četvrti bit će dobro.''

''Pored naših stopera koji su pod ugovorom s Hajdukom se uporno forsira igrač koji je na posudbi i stalno pravi greške. Ljubičić kao noj, može samo puno trčati. a tehnika i sve ostalo nula. Može biti domaći igrač, ali nije kapacitet ne za Hajduk nego za prvu ligu uopće.''

''Sigurno četvrto mjesto. Znači nema Europe, a u Kupu nas čeka Rijeka ili Osijek što znaci da možda čak nećemo uzeti ni Kup. Ne bih htio biti pesimist, ali ovo je sramota i katastrofa.''

''Nažalost, četvrto mjesto je naša realnost. A s ovom danas igrom bod je uspjeh.''

''Vratio se onaj stari Hajduk, bez želje, motivacije, i napucavanja baluna. Ovo je naš maksimum.  Ne znan čemu se mi uopće nadamo. Vuković, Katić, Mikanović, Ljubičić, Atanasov, sve totalni promašaji. Mali Ljubičić nema uopće osjećaja za dat gol i instinkt napadača. Katić najveći dribler u povijesti. Sramota.''