Perišić i Džeko slave! Na maestralnu asistenciju Hrvata, bh. napadač izborio penal za gol! Inter pobjednik

Datum objave: 12.01.2022   Broj čitanja: 2394
Nogometaši Intera osvojili su Superkup Italije nakon što su u večerašnjem finalu na stadionu Giuseppe Meazza pobijedili ekipu Juventusa rezultatom 2:1 poslije produžetaka.

Inter je bio daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu, redale su se prilike pred golom Juventusa, ali je Stara dama došla prva u vodstvo. Morata je uputio loptu koja je došla do McKennieja na kojeg je obrana Intera potpuno zaboravila pa mu nije bilo teško dovesti Juve u vodstvo.

Ipak, slavlje im je trajalo svega deset minuta. Ivan Perišić je piruetom, dodavanjem petom iz okreta, prevario Juventusovog desnog bočnog Mattiu De Sciglia te tako proigrao Edina Džeku. Bek Juvea je nakon Perišićevog neočekivanog poteza zakasnio i Džeku je mogao zaustaviti pred golom samo prekršajem. Zato je sudac pokazao na penal. Siguran realizator bio je Martinez za zasluženo izjednačenje Intera. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena, ali i svih 90 minuta.

Inter je i u produžecima bio agilniji i to je okrunjeno tek nekoliko sekundi prije kraja, kada je Sanchez pogodio za konačnih 2:1.

Džeki je ovo prvi trofej otkad igra u Italiji.