Hrvatska u četvrtfinalu Davis Cupa

Datum objave: 28.11.2021   Broj čitanja: 1628
Nino Serdarušić je u prvom meču dvoboja Hrvatske i Mađarske u skupini Davis Cupa pobijedio Fabiana Marozsana 6:4, 6:4 i odveo Hrvatsku u četvrtfinale.

Serdarušić je odigrao odličan meč i nije Mađaru ponudio nijednu brejk loptu. Jako dobro je servirao, u dva navrata kad je ušao u probleme je zadržao mirnoću i nije ni u jednom trenutku dopustio Marozsanu da zakomplicira meč. U prvom setu nije bilo nikakvih prilika do 4:4 kad je naš tenisač pritisnuo Mađara, natjerao ga na dvije pogreške i napravio brejk nakon kojeg je bez većih problema odservirao za set.

Slična slika bila je i u drugom setu u kojem je Serdarušić još bolje servirao, a u sedmom gemu je dočekao priliku za brejk i iskoristio je.

Prednost je bez problema držao do kraja seta i tako potvrdio prvo mjesto Hrvatske u skupini i ulazak u četvrtfinale u kojem će igrati protiv pobjednika skupine E u kojoj su Italija, SAD i Kolumbija.