Tako je, Marine! Čilić se poigrao s živcima navijača, ali slomio De Minaura

Datum objave: 25.11.2021   Broj čitanja: 1837
Ne bi to bio Marin da nije malo sam sebi otežao stvari, ali ovaj je put prvi hrvatski reket odnio veliku pobjedu nakon što je izgledalo kao da je sve otišlo u nepovrat.

Hrvatska muška teniska reprezentacija povela je s nedostižnih 2-0 protiv Australije u susretu 1. kola skupine D završnog turnira Svjetske skupine Davis Cupa u Torinu zahvaljujući pobjedi Marina Čilića protiv Alexa de Minaura 6-1, 5-7, 6-4 nakon dva sata i deset minuta igre.

Marin je prohujao prvim setom za svega 27 minuta zahvaljujući "breakovima" za 3-1 i 5-1, a de Minaurov je servis oduzeo i odmah na početku drugoga seta, te poveo s 3-1. No, kada se očekivala sigurna egzekucija, Člićeva se igra raspala, Australac je sve preokrenuo i s dva "breaka" dobio drugi set i poravnao.

Čilićev pad nastavio se i u trećem setu, koji je započeo s 0-2, a tada Marin pronalazi snage za svoj veliki preokret. Sjajnom igrom dobio je četiri gema zaredom, poveo s 4-2 i servisima došao do velike pobjede, koja će mu puno značiti u psihološkom smislu. Čilić je u pobjedu ugradio devet aseva, ali i šest dvostrukih pogrešaka, a imao je i 29 winnera prema samo šest Australčevih.

Ovo je bio njihov treći međusobni dvoboj i druga Čilićeva pobjeda. Podsjetimo, Hrvatska je povela nakon pobjede Borne Goje protiv Alekseja Popirina s 7-6 (5), 7-5 nakon sat i 49 minuta igre, a posao je dovršio Marin Čilić u velikoj borbi s 34. igračem svijeta Minaurom.

U Torinu, prema rasporedu, slijedi još dvoboj parova u kojem će Nikola Mektić i Mate Pavić igrati s kombinaciom Bolt/Peers. U ovoj skupini je još Mađarska, s kojom Hrvatska igra u nedjelju.