Hajduk slavio na Rujevici! Livaja razmontirao Riječane pa pozivao navijače na obračun, jedan prihvatio

Datum objave: 21.11.2021   Broj čitanja: 1891
Rijeka i Hajduk odigrali su derbi 16. kola HNL-a. Završilo je 3:2 za Hajduk. Dvostruki strijelac za Hajduk bio je Marko Livaja, koji je zabijao u 45. i 82. minuti.

U 54. je za Rijeku pogodio Josip Drmić, a za 2:1 je za Rijeku s bijele točke zabio Murić. Gol za pobjedu Hajduka, nakon što je Livaja izjednačio, zabio je Mlakar u 98. minuti.

Ova je bila treća uzastopna pobjeda Hajduka na Rujevici.

Hajduk se u prvih 40 minuta uglavnom branio, Elez je odigrao sjajno poluvrijeme i bio je na svakoj lopti, a onda je, pet minuta prije kraja, Livaja pokazao kakva je klasa. Najprije je jednu dugu loptu u maniri Davora Šukera fantastično štopao i krasno lobao Zlomislića. Ipak, bio je u zaleđu. No, u 45. minuti nije bilo pomoći za Rijeku. Krovinović je dodao lijevo za Melnjaka, ovaj je ubacio povratnu u 5 metara, a Livaja se sjajno okrenuo i zakucao pod gredu.

Tada se stvorila gužva na terenu. Armada je vrijeđala Livaju nakon što je ovaj skinuo dres slaveći pogodak, a napadač Hajduka im je pokazao da ih čeka ako žele obračun, a onda je jedan navijač upao na teren.

S istočne tribine je utrčao na teren i krenuo prema Hajdukovim igračima. Uskoro je nastala gužva, u kojoj je napao, čini se, Stefana Simića. Dotrčao je i Marko Livaja, koji je reagirao, ali su ga suigrači uskoro odvukli dalje od mjesta incidenta. Uskoro je na teren ušla policija i odvela izgrednika, a sudac je označio kraj poluvremena.

Na poluvremenu je interventna policija ušla među navijače Hajduka, koji su bakljama gađali gledatelje na drugim tribinama, te ih je razdijelila na dva dijela.

Rijeka preokrenula

U nastavku je Rijeka opet počela odlučno. Vučkić je dobro prošao, sjajno je tukao s 13, 14 metara, ali Lovre Kalinić je pokazao da je u strašnoj formi. Igrala se 54. minuta kad je Rijeka izjednačila. Sasvim zasluženo. Ubacio je Vučkić na drugu vratnicu, a krasno je Drmić glavom pogodio za 1:1. To mu je bio 12. gol sezone.

Nakon gola Drmića tempo igre je malo pao. Obje momčadi su više pazile da ne prime gol nego što su željele zabiti drugi. Igralo se uglavnom na sredini terena. Rijeka je u zadnjih 20 minuta stisla i mogla je preokrenuti u 70. minuti nakon sjajne asistencije Murića za Vukčevića, no udarac igrača Rijeke ide pokraj vrata. Samo minutu kasnije Kalinić je odlično obranio šut glavom Galovića.

Ludnica u zadnjih 20 minuta

I onda je Rijeka povela. U 75. minuti u 16 metara Hajduka Katić neoprezno visoko nogom u glavu pogađa Pavičića, koji pada. Igrači Rijeke su tražili kazneni udarac, a Pejin je nakon gledanja snimke pokazao na bijelu točku. Murić je bio siguran. No, tu nije bio kraj ludilu na Rujevici. Jedna lopta je pogodila Princea u ruku u kaznenom prostoru Rijeke, a Pejin je nakon pomoći VAR-a pokazao na penal. Livaja efektno zabija za 2:2. A onda u 97. minuti je Mlakar iz gužve zabio za pobjedu. Nakon udarca iz kuta i velike gužve u kaznenom prostoru Biuk je spustio loptu za Mlakara, koji je s dva metra zabio za neviđeno slavlje Splićana.