Joe Šimunić i Hrvatska U-19 u elitnoj rundi kvalifikacija za Euro

Datum objave: 16.11.2021   Broj čitanja: 1457
Ovom pobjedom Hrvatska je osigurala i prvi jakosni šešir za Elitnu rundu.

Hrvatska U-19 nogometna reprezentacija osigurala je nastup u Elitnoj rundi kvalifikacija za Europsko prvenstvo u dramatičnoj završnici prvog dijela kvalifikacija.

Momčad koju vodi Josip Šimunić dočekala je Škotsku u posljednjoj utakmici sa šest bodova na kontu nakon što je svladala Gibraltar (7:0) i Armeniju (2:0). Bio joj je dovoljan bod i uzela ga je u vrlo napetoj utakmici (1:1).

Hrvatska je povela u 29. minuti golom Franje Ivanovića iz Augsburga, ali posao joj se zakomplicirao u 43. minuti kada je isti igrač zaradio drugi žuti karton. Ipak, Hrvatska se uspješno branila, a Škoti su izjednačili tek u sudačkoj nadoknadi preko Lowryja.

Ovom pobjedom Hrvatska je osigurala i prvi jakosni šešir za Elitnu rundu. U njoj će 28 reprezentacija biti podijeljeno u sedam skupina po četiri ekipe, a pobjednici svake grupe osigurat će plasman na Euro. Završni turnir igra se u Slovačkoj od 20. srpnja do 2. kolovoza sljedeće godine, a na njemu će nastupiti osam reprezentacija.