Hercegovački derbiji: Zrinjski i Velež zabili po 4 komada Širokom i Posušju

Datum objave: 02.10.2021   Broj čitanja: 1681
Nogometaši Zrinjskog razbili su na stadionu pod Bijelim Brijegom u okviru 12. kola m:tel Premijer lige BiH ekipu Širokog Brijega rezultatom 4:0 te su sa osmim trijumfom u sezoni izbili na lidersku poziciju na ljestvici.

Odmah je Zrinjski krenuo žestoko pa je Kamenar zaprijetio već u 30. sekundi, a domaći su do gola stigli u 12. minuti. Ćorluka je odlično ubacio, a Bilbija još bolje pogodio za vodstvo Plemića.

Samo četiri minute kasnije nevjerovatni Bilbija udvostručuje vodstvo još jednim odličnim golom budući da je volejom uhvatio loptu koja je iznenađujuće došla do njega.

Nije se Zrinjski tu zaustavljao pa je u 28. minuti postigao i treći pogodak. Bašić je izveo slobodni udarac te ujedno bio strijelac jer lopta na putu do mreže nije nikoga dirala. Do poluvremena se u strijelce mogao upisati i Mašić, ali je Miškić odbranio njegov zicer te je ostalo 3:0.

Na isti način igralo se i u nastavku meča, a Zrinjski do četvrtog gola dolazi u 54. minuti. Bašić je ponovo fenomenalno centrirao, a Jakovljević je bio najviši te glavom pogodio za velikih 4:0.

Do kraja utakmice Široki je mogao primiti još koji pogodak i doživjeti pravu katastrofu, ali se mreže više nisu tresle pa je ostalo konačnih 4:0, piše Klix.ba.

Zrinjski je večerašnjom pobjedom prestigao Tuzla City te sada na liderskoj poziciji ima dva boda više. Međutim, Tuzla ima dvije utakmice manje. Široki Brijeg je na devetoj poziciji. Zrinjski u narednom kolu igra veliki mostarski derbi protiv Veleža, dok Široki dočekuje Rudar.

U drugom hercegovačkom derbiju ngometaši Veleža su slavili na gostovanju u Posušju rezultatom 4:2 i na taj način prekinuli crni niz u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.