Imaju li ljudi respekta? Sheriff iz Tiraspola srušio Reala na Santiago Bernabeuu

Datum objave: 28.09.2021   Broj čitanja: 1542
Sheriff iz Tiraspola priredio je senzaciju i na Santiago Bernabeuu pobijedio Real 2:1 u drugom kolu Lige prvaka.

Momčad koja je u play-offu Lige prvaka izbacila Dinamo povela je u 25. minuti golom Jasura Jakšibaeva. Odličnim ga je ubačajem pronašao Cristiano, a on je glavom svladao nemoćnog Courtoisa. Lijevi bek Cristiano asistirao je za prva tri Sheriffova gola u grupnoj fazi Lige prvaka te je zasad najbolji asistent najelitnijeg europskog klupskog natjecanja.

Real je izjednačio u 65. minuti. Sudac Visser nakon VAR pregleda odlučio je dosuditi kazneni udarac za Real, a iskoristio ga je Karim Benzema. Sheriff je na pragu novog vodstva bio u 72. minuti, no tada je gol Brazilca Brune opravdano poništen zbog zaleđa.

I kad se utakmica bližila kraju, uslijedio je novi šok za Madriđane. Sebastien Thill u 90. minuti zabio je spektakularan pogodak i donio pobjedu Sheriffu. Fantastično je zahvatio loptu na rubu šesnaesterca i silovitim udarcem pogodio sami kut Courtoisovog gola.

Luka Modrić za Real je igrao od 66. minute.

Momčad iz Tiraspola tako je samostalno zasjela na vrh skupine D. U prvom je kolu na domaćem terenu pobijedila Šahtar 2:0.