BiH razočarala! Džeko promašivao nemoguće! Pjanić ljut ko puška

Datum objave: 07.09.2021   Broj čitanja: 2101
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras u Zenici remizirala s Kazahstanom rezultatom 2:2 u šestom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se održati 2022. godine u Kataru.

Zmajevi su od početka krenuli napadati, a Džeko je do 17. minute uspio promašiti tri zicera, a onaj u 5. i onaj u 17. minuti ni kadeti ne bi promašili.

Kazahstan je poveo na početku drugog poluvremena nakon velike pogreške golmana Ibrahima Šehića. Kuat je zabio za 0:1. BiH je izjednačila nakon penala koji je napravljen nad Džekom, a iskoristio ga je Miralem Pjanić koji je prethodno sjajno uposlio Džeku koji je srušen.

Međutim, u 77. i 82. minuti Džeko je opet mašio zicere. Ipak, Širokobriježanin Menalo u 86. minut koristi nabacivanje Pjanića iz kornera za 2:1.

I onda, u sudačkoj nadoknadi Zajnutdinov iz slobodnjaka koji je bio dosta iz ugla pogađa za konačnih 2:2.

BiH je ovim remijem kompromitirala svoje šanse za odlazak na Svjetsko prvenstvo, ali ništa još nije izgubljeno.

Teško je bilo strijelcu i asistentu u ovoj utakmici, Miralemu Pjaniću, koji kaže da su ovo dva boda koja će biti teško nadoknaditi. Bh. veznjak je poručio da se Kazahstan mora savladati ukoliko se želi na Svjetsko prvenstvo.