Čilić preokretom do pobjede nad Bublikom

Datum objave: 10.05.2021   Broj čitanja: 395
Za mjesto u osmini finala Čilić će igrati protiv petog tenisača svijeta Grka Stefanosa Tsitsipasa, koji je bio slobodan u prvom kolu.

Hrvatski tenisač Marin Čilić (ATP - 43.) će igrati u drugom kolu ATP turnira Masters 1000 serije u Rimu, nakon što je u ponedjeljak u dvoboju prvog kola nadigrao Kazahstanca Aleksandra Bublika (ATP - 40.) s 4-6, 6-2, 6-3 nakon jednog sata i 43 minute igre.

Bila je to gotovo repriza njihov prošlogodišnjeg meča prvog kola na istom turniru u kojem je Čilić također slavio u tri seta. Za mjesto u osmini finala Čilić će igrati protiv petog tenisača svijeta Grka Stefanosa Tsitsipasa, koji je bio slobodan u prvom kolu, javlja HRT.

Bublik je bio bolji u prvom setu, u kojem je Čilića ostavio bez prilike za 'break' pa mu je oduzeti servis hrvatskom tenisaču u petom gemu bio dovoljan za osvajanje prve dionice u kojoj je Čilić pogodio svega 43% prvih servisa.

U drugom setu je Marin počeo bolje servirati, bolje je i reternirao, pa su se počele nizati prilike i u gemovima na servis Kazahstanca. Tako je hrvatski tenisač od 2-2 nanizao pet gemova, osvojio drugi set sa 6-2 i poveo 1-0 u odlučujućem.

U dugačkom trećem gemu Čilić je spasio break-loptu, oduzeo servis Bubliku u sljedećem i potvrdio ga za vodstvo 4-1. Nakon propuštene prilike da povede 5-1, Marin je kod vodstva 4-2 spasio još jednu break-loptu i došao na gem od pobjede. Plasman u drugo kolo je potvrdio na svom servisu u devetom gemu, ostavivši Bublika bez prilike za povratak u meč.

Čilić je dvoboj završio s 18 asova i s 57% pogođenih prvih servisa. Iskoristio je tri od sedam prilike za 'break', a spasio je tri od četiri break-lopte koje je imao Bublik. Čilić je imao 15 neforsiranih pogrešaka više od suparnika (33-18), ali mu je Bublik pomogao sa šest dvostrukih pogrešaka.

Hrvatski tenisač će u utorak igrati meč prvog kola u parovima, gdje mu je partner Brazilac Marcelo Melo, a suparnici Nijemac Krawietz i Rumunj Tecau, dok je njegov dvoboj drugog kola u pojedinačnoj konkurenciji protiv Grka Tsitsipasa na rasporedu u srijedu.

ATP Rim - 1. kolo

Taylor Fritz (SAD) - Daniel Evans (VB) 6-3, 6-2 MARIN ČILIĆ (HRV) - Aleksandr Bublik (Kaz) 4-6, 6-2, 6-3

Marton Fucsovics (Mađ) - Yoshihito Nishioka (Jap) 6-0, 6-2

Gianluca Mager (Ita) - Alex de Minaur (Aus) 6-4, 6-3

Christian Garín (Čil) - Lloyd Harris (JAR) 7-5, 6-2

Jan-Lennard Struff (Njem) - Aljaž Bedene (Slo) 6-3, 6-1

Federico Delbonis (Arg) - Karen Hačanov (Rus) 3-6, 6-4, 6-0

Lorenzo Musetti (Ita) - Hubert Hurkacz (Polj/15) 6-4, 2-0, predaja

Aslan Karacev (Rus) - Miomir Kecmanović (Srb) 7-6 (2), 6-4

Hugo Dellien (Bol) - Adrian Mannarino (Fra) 2-6, 7-5, 6-2