Zrinjski skočio na drugu poziciju na tabeli

Datum objave: 10.04.2021   Broj čitanja: 626
Zrinjski je uglavnom kontrolirao igru, dok Radnik nije imao snage da napravi nešto ozbiljnije..

U 25. kolu m:tel Premijer lige BiH nogometaši Zrinjskog su na domaćem terenu pobijedili Radnik iz Bijeljine rezultatom 3:0 i barem privremeno su skočili na drugu poziciju na tabeli.

Mostarci su ofenzivno ušli u meč, a takva igra im se isplatila već u 11. minuti. Ćorluka je prizemno centrirao, a na pravom mjestu našao se Juranović koji je iz blizine pogodio za 1:0.

Zrinjski je nastavio s napadima, a dobre prilike imali su Bilbija i Zlomislić, da bi u 39. minuti Juranović pogodio prečku gola Bijeljinaca i na poluvrijeme se otišlo minimalnom prednošću domaćih.

Nastavak je bio nešto slabiji. Zrinjski je uglavnom kontrolirao igru, dok Radnik nije imao snage da napravi nešto ozbiljnije pred golom Varvodića. Dileme oko pobjednika riješene su u 77. minuti kada je Bilbija majstorski pogodio iskosa s vrha šesnaesterca za 2:0, a konačnih i ubjedljivih 3:0 postavio je Todorović u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Zrinjski je sada drugoplasirani s 45 bodova, dok je Radnik na 10. mjestu s 20 bodova. Zrinjski - Radnik 3:0 (Juranović 11', Bilbija 77', Todorović 92').