Hobotnica Šegooo doveo Hrvatsku na 1. mjesto!

Datum objave: 19.01.2021   Broj čitanja: 687
Hrvatska je dugo lomila Katar i slomila ga 26-24.

Hrvatska rukometna reprezentacija u susretu je 3. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu u Aleksandriji svladala Katar sa 26-24 (13-11) i tako osvojila prvo mjesto u prvom krugu natjecanja.

Hrvatska je imala prednost tijekom čitavog susreta, no niti u jednom trenutku ona nije iznosila više od tri razlike.

Dobrim otvaranjem Hrvatska je uspjela u 12. minuti povesti sa 6-3, a prednost od barem dva gola drćala je do 10-8. No, Katar je u završnici prvog dijela uspio poravnati na 10-10, pa 11-11, ali Mamić i Štrlek su golovima u posljednjih 90 sekundi povisili na 13-11.

U drugom poluvremenu Katar se u nekoliko navrata približio na samo gol zaostatka, no da ne bi došlo do preokreta pobrinuo se odlični vratar Šego koji je obranio čak četiri sedmerca suparnika.

Hrvatska će tako u drugi krug natjecanja prenijeti tri boda, Katar dva, a Japan jedan bod, dok je Angola okončala natjecanje.