ATP Rim: Čilić vrlo lako prošao 11. tenisača svijeta

Datum objave: 16.09.2020   Broj čitanja: 600
Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala ATP turnira u Rimu s pobjedom protiv jedanaestoga igrača svijeta Belgijanca Davida Goffina s 6-2, 6-2.

Čilić (ATP 40.) je lakše od očekivanoga prošao šestoga nositelja, nadigrao ga je u svim segmentima igre i pobijedio ga za svega 71 minutu.

Marin je vrlo lako došao do prvoga seta, poveo je s 3-0, a set potvrdio drugim "breakom" za 6-2. Potpuno isti scenarij zbio se u drugom setu, Čilić je oduzeo servis Goffinu za 2-0 i kod 5-2 napravio novi "break" iskoristivši prvu meč-loptu.

Hrvatski tenisač nije se u meču suočio s "break" loptom, imao je osam aseva i 65 posto ubačaja prvoga servisa.

Bio je ovo njihov deveti međusobni dvoboj i peta pobjeda Čilića, a zanimljivo je da je Čilić Goffina pobijedio u Rimu i 2017. godine, također s 2-0 u setovima.

U osmini finala Čilić čeka pobjednika dvoboja Norvežanina Carstena Ruuda (ATP 34.) i Talijana Lorenza Sanoga (ATP 46.), prenosi HRT.