FOTOGALERIJA: Duga obasjala Grude! HNK u 12 minuta zabio 3 gola!

Datum objave: 10.11.2019   Broj čitanja: 3566
Danas je na Elić Luki igrano 14. kolo Druge lige Federacije BiH - Jug, a Grude su pred 40 gledatelja dočekale Brotnjo.

Sastali su se HNK Grude i HNK Brotnjo.

S obzirom da je vremenska prognoza promijenjiva posljednjih dana, u zraku se osjećalo da će tako biti na terenu. Gruđani su krenuli silovito i u prvih 20 minuta imali dvije velike šanse, a s obzirom da nisu iskorištene pobojali su se mnogi da će se ponoviti raniji rezultati.

Međutim, kad se duga pojavila nad stadionom Elić Luka navijači su predosjetili da se mogu samo dvije stvari dogoditi, ili će klubovi Grude i Čitluk postati HŽNK ili će se dogoditi čudesna utakmica. Srećom po igrače, dogodila se čudesna utakmica.

Za Grude nije počelo dobro. Ubacivanje iz kornera Gabrijel Čuljak glavom ubacuje u vlastitu mrežu, međutim vrijeme koje će kasnije uslijediti pokazati će da ga to nije uzdrmalo već ga dodatno ojačalo da bude među najboljima na terenu. Do kraja poluvremena bilo je 0:1, a da Grudama nije išlo u prvih 45 minuta potvrdila je i stativa Marka Petrovića.

U nastavku, opet za Grude nije krenulo kako se priželjkivalo. Devetka Ivan Ferenc pogađa mrežu golmana Ronalda Bilića i Čitlučani imaju 0:2.

Ali onda Grude preuzimaju rizik, trener Mario Knezović "slabi obranu", odnosno izvlači jednog igrača iz zadnje linije umjesto napadača. U 61. minuti nakon što se lopta dugo vukla po protivničkom šesnaestercu ona dolazi do Šimuna Zorića koji u stilu rasnog golgetera ljevicom gađa kut golmana Katića za 1:2. Nije dugo trebalo čekati na novo uzbuđenje. U 72. minuti Filip Leko probija lijevu stranu i ubacuje u sredinu međutim igrača Brotnja gađa u ruku, a sudac Ivan Jurič svira penal. Neumoljiv za 2:2 bio je Matej Šimić.

I onda, samo minutu kasnije Gabrijel Čuljak leti po desnoj strani i ubacuje fantastičnu loptu za Šimića koji u samo jednoj minuti postaje dvostruki strijelac. Snažnim zakucavanjem glavom donosi preokret Grudama. Do kraja utakmice, Gruđani su kontrolirali utakmicu, no Čitluk je imao još jednu veliku priliku za izjednačiti. Kapetan Matej Rozić fantastično gađa kut Ronalda Bilića koji još fantastičnije brani njegov udarac i svoju momčad gura prema velikoj pobjedi. Za kraj još je jednom po boku bljesnuo Gabrijel Čuljak, a njegovu loptu odbija golman Katić i to samo do noge Martina Ivankovića. Grude zasluženo slave 4:2.

Pred proslavu 60. rođendana kluba idućeg četvrtka kad u Grude dolazi Široki Brijeg nije moglo bolje. Sa začelja se pobjeglo, a do kraja polusezone je ostalo još jedno kolo.

Za Grude su igrali: Ronald Čuljak, Šimun Zorić, Luka Ančić, Martin Ivanković, Matej Šimić, Zvonimir Erkapić (c), Marko Petrović, Filip Leko, Gabrijel Čuljak, Miloš Ante, Ivan Logara, te su kao zamjene zaigrali još Andrija Braćić, Filip Leko i Ivan Tolić.