Mostar slavi petu titulu: Zrinjski razbio Slobodu! Pogledajte nevjerojatnu atmosferu pod Bijelim Brijegom

Datum objave: 28.05.2017   Broj čitanja: 9201
Nogometaši Zrinjskog danas su obranili titulu u Premijer ligi BiH.

Zrinjski je prvak Bosne i Hercegovine! Plemići su svoj peti naslov osvojili pobjedom 3:0 u zadnjem kolu protiv danas blijede Slobode, usput obranivši naslov iz prošle sezone, što je prethodno u Premijer ligi za rukom pošlo samo Željezničaru.

Oko 15.000 gledatelja svjedočilo je povijesnoj pobjedi Plemića, koji su pehar službeno preuzeli oko 21 sat na Vojničkom igralištu.

Pirić, Blaić, Graovac, Tomić, Lučić, Mešanović, Petrak, Katanec, Kukoč, Filipović i Bilbija bila je postava Plemića koju je na teren poslao Blaž Slišković, Vlado Jagodić krenuo sa ovim imenima: Muminović, Škahić, Salihović, Todorović, Efendić, Ordagić, Lazevski, Smajić, Hairilahović, Zec, Kalezić, prenosi Bljesak.

Mostarci su krenuli žestoko pa su već u 11. minuti došli do prednosti – Filipović je ubacio s desne strane, Bilbija devetim prvenstvenim golom sezone pogodio za 1:0.

Nakon 19. minute moglo je biti 2:0, no Mešanović je po drugi puta na susretu bio neprecizan glavom, da bi u 42. minuti ponovno je zabio Bilbija, kojeg je ponovno uposlio Filipović.

U nastavku ista priča - Zrinjski napada, Sloboda se brani. U 52. i 53. minuti Filipović i Bilbija su promašili jako dobre prilike, ali je zato u 59. precizan bio Mešanović - najbolji strijelac Plemića svojim je jedanaestim pogotkom sezone definitivno riješio borbu za naslov.

Nakon naslova iz 2005., 2009., 2014. i prošle godine, ovo je Zrinjskom rekordna peta titula, dok je Blaž Slišković odnio svoju prvu trenersku.