Čop i Tudor šokirali Meksiko u prvom, Kalinić izludio u drugom poluvremenu!

Datum objave: 28.05.2017   Broj čitanja: 926
Praktički rezervna hrvatska nogometna reprezentacija uspjela je u prijateljskoj utakmici u Los Angelesu pobijediti Meksiko s 2:1 (2:0)!

Bila je to utakmica s dva različita poluvremena, u prvome je Hrvatska igrala čvrsto, stabilno i organizirano, a u drugome nas je Meksiko s nizom novouvedenih jakih imena opasno stisnuo i spašavao nas je Lovre Kalinić.

Od početka je Hrvatska iznenađujuće dobro stajala na terenu, a u 22. minuti najveću priliku u dotadašnjem dijelu ogleda imao je Filipović nakon kornera Vlašića. Nije zabio, ali zato je precizan na asistenciju Frana Tudora bio Duje Čop, koji je danas postao 31. kapetan u povijesti Vatrenih, u 36. minuti.

Već u sljedećoj minuti katastrofalnu povratnu loptu meksičke obrane presjekao Fran Tudor i u samo dvije minute Hrvatska je potpuno šokirala suparnike!

U nastavak su Meksikanci ušli puno ozbiljnije, s Jonathanom i Guardadom, a od 54. minute i s Velom, pa su žestoko stisnuli ipak neiskusnu Hrvatsku. Imali su ubrzo dvije prilike, u 51. i 53. minuti. U prvoj prigodi obranio je Kalinić, a u drugoj je njegovo neoprezno istrčavanje u prazno odlično izvukao danas vrlo rastrčani i aktivni Jedvaj, prenosi HRT.

Odličnu prigodu imali su i iz slobodnog udarca po sredini gola s 18-ak metara, kojeg je skrivio povlačenjem Škorić. No slobodan udarac Guardada odlično je u 59. minuti obranio Kalinić, koji je još bolje intervenirao u 65. minuti na udarac glavom s osam metara.

Nastavio se pritisak prema Kalinićevom golu, a platio ga je drugim žutim, odnosno crvenim kartonom Mile Škorić zbog rušenja Chicharita u 76. minuti.

Nakon još niza dosta opasnih akcija Meksika pogodak smo ipak primili u 86. minuti, Chicharito je glavom na dva metra od gola skrenuo u mrežu centaršut iz slobodnog udarca.

Nakon toga najveću šansu za izjednačenje imao je Moreno u 89. minuti, pucao je s četiri metra, a Kalinić je još jednom fantastično reagirao!

U meksičkoj momčadi startala su petorica igrača koji su sudjelovali u pobjedi nad Hrvatskom na SP-u u Brazilu. Dodajmo i da je ovo bio peti susret Hrvatske i Meksika, a treći prijateljski.

Početni sastavi:

MEKSIKO: Ochoa - L. Reyes, Moreno, Hernandez, D. Reyes, Gutierrez, Herrera, Molina, Layun, Peralta, Lozano

HRVATSKA: Kalinić - Jedvaj, Kolinger, Filipović, Barišić - Šunjić, Škorić - Vlašić, Majer, Čop - Santini