Široki Brijeg sa 0:3 deklasirao Željezničara na Grbavici i plasirao se u finale Kupa BiH

Datum objave: 26.04.2017   Broj čitanja: 1747
Da Širokobriježani tradicionalno igraju dobro protiv sarajevskih ekipa u gostima nije nikakva novost, takvo nešto se dogodilo i danas na Grbavici gdje su prikazali pravu malu školu nogometa po nekima favoriziranom Željezničaru.

Odlično postavljena igra Širokog, hrabriji ulazak u utakmicu doslovce su zbunili domaće igrače koji nisu uspjeli nametnuti svoj ritam i postići raniji zgoditak. Čak, štoviše, igrači Gorana Sablića zabili su već u petoj minuti kad je sjajni Ćorluka probio Zakarića i ubacio u peterac gdje je čekao snalažljivi napadač Širokog Dejan Čabraja koji je pospremio loptu iza leđa Kosjevskog, piše ABCportal.info.

Sve je bilo jasno, Širokobriježani se definitivno nisu došli braniti u Sarajevo i čuvati pobjedu iz prvog susreta na Pecari. Nakon vodstva gostiju igrači Željezničara se nisu uspjeli niti snaći a stigao je i drugi gol u njihovu mrežu, ovog puta u 11. minuti zabio je Boris Pandža.

Široki je držao konce utakmice u svojim nogama i uspijevali su pomjerati igru dalje od svojeg gola a odličnim kontronapadima praviti konfuziju u obrani lidera s premijerligaške ljestvice. A onda pred kraj prvog poluvremena graška suca koji svira doista nepostojeći penal za sarajevske nogometaše probudio je nadu domaćinu, međutim sjajni Bilobrk skinuo je udarac koji je uputio Zeba i rezultatom 0:2 otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme ista priča, Široki igra odlično posebno u brzim izlascima u polje Sarajlija. Nije se dugo čekalo na treći gol Širokog. Bila je 55 minuta kad je odlični Čabraja majstorski pogodio za 0:3.

Također u 72 minuti ponovno sudac Grbić bez ikakvog razloga svira novi jedanaesterac za Željezničar, ovaj put Bilobrk skida udarac koji je izveo Bekrić. Do kraja susreta rezultat se nije promijenio pa je Široki osigurao finale Kupa sa još jednom sarajevskom ekipom (FK Sarajevo)