Povratak "Super Slava": West Ham u 94. minuti do važna tri boda

Datum objave: 22.10.2016   Broj čitanja: 512
Slaven Bilić i West Ham u sudačkoj nadoknadi pobijedili su Sunderland s 1:0, u 9. kolu Premier lige.
Povratak

Hrvatski trener, nakon prekida crnog niza od pet utakmica bez pobjede (četiri poraza i remi) protiv Crystal Palacea u prošlom kolu, uspio je slaviti i vezati drugu pobjedu zaredom protiv posljednje momčadi prvenstva.

Hammersi nisu izgubili sedmu utakmicu zaredom od Sunderlanda, a veliku pobjedu donio je Winston Reid u 94. minuti sudačke nadoknade s ruba šesnaesterca, kao i kapitalna tri boda protiv momčadi koja, uz Hamburger, Ingolstadt, Crotone i Granadu još nije uspjela slaviti u ligama petice ove sezone, piše Index.hr.

Domaćin je od starta krenuo loviti pobjedu. U 10. minuti sjajan solo prodor napravio je Michail Antonio, koji je prošao dva braniča gostiju, a nakon toga šutirao s ruba šesnaesterca, ali je vratar Pickford uspio obraniti njegov udarac, baš kao i pokušaj Payeta minutu kasnije.

Bilićev miljenik i najbolji igrač West Hama u 27. minuti bio je blizu pogotka. Payet je sjajno opalio, ali je pogodio desnu vratnicu.

Do gola je mogao i Pedro Obiang u 75, kada je nevjerojatno predriblao protivnike, izašao na vratara, prodao mu je lažnjak i onda opalio, ali je lopta prozujala kraj gola. West Ham je imao 65 posto posjeda lopte, 20 udaraca na gol protivnika, ali se činilo da ne može izbjeći remi.

Međutim, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Hammersi su brzo izveli korner s desne strane, Payet dodao do Reida, koji je sjajno zabio s 20 metara i donio Biliću čudesnu pobjedu, kojom je stigao do 10 bodova u prvenstvu.